W tym roku rynek półprzewodników wzrośnie o 2,5%

| Gospodarka Artykuły

Według firmy analitycznej Omadia (dawniej IHS) w tym roku przychody z rynku półprzewodników wyniosą 439,3 mld dolarów, co oznacza wzrost o 2,5% z poziomu 428,5 mld dolarów w 2019 roku. Oczekuje się, że przychody z układów scalonych do komunikacji bezprzewodowej wzrosną o 2% dzięki sprzedaży smartfonów na poziomie 1,2 miliona sztuk.

W tym roku rynek półprzewodników wzrośnie o 2,5%

Oczekuje się, że sprzedaż samochodowych układów scalonych spadnie w tym roku o 7,5% przy zmniejszeniu się dostaw samochodów o 12,4%. W tym czasie rynek półprzewodników przemysłowych ma wzrosnąć o 2,5%, a segment chipów medycznych wyniesie 6 mld dolarów. Dla porównania w roku 2019 roku osiągnął on 5,6 mld dolarów.

W 2021 roku przychody z medycznych układów scalonych będą nadal rosły szybciej niż cały rynek półprzewodników przemysłowych, co będzie wynikało z długoterminowych trendów, takich jak starzenie się społeczeństwa, coraz częstszego korzystania z usług medycznych na odległość, wykorzystania urządzeń mobilnych i noszonych oraz rozwoju sztucznej inteligencji.

źródło: Electronics Weekly

Zobacz również