Foxconn odnotował 90% spadek zysków za pierwszy kwartał

| Gospodarka Aktualności

Foxconn odnotował za pierwszy kwartał tego roku 90% spadek zysków. Był on głównie spowodowany pandemią wirusa. Tajwańska firma w bieżącym kwartale będzie stabilizować swoje wyniki. W okresie od styczna do marca Foxconn wypracował 2,1 mld NT zysku (70,25 mln dolarów). Oszacowana przez firmę analityczną Refinitiv średnia zysków tajwańskiego przedsiębiorstwa wynosiła 8,88 mld NT . Od początku tego roku akcje Foxconna straciły na wartości ok. 15%.

Foxconn odnotował 90% spadek zysków za pierwszy kwartał

Obecna sytuacja epidemiologiczna mocno odbiła się na produkcji Foxconna i negatywnie wypłynęła na popyt ze strony głównych klientów. Kwarantanna i wprowadzone obostrzenia w regionie Chin przyczyniły się do zawieszenia działalności większości fabryk na dłuższy czas.

Foxconn zapowiada, że oprócz stabilizacji działalności osiągnie dwucyfrowy wzrost przychodów w porównaniu do zakończonego okresu rozliczeniowego w marcu. Według tajwańskiej firmy popyt na smartfony nadal pozostaje niepewny, jednak oczekuje się w innych jednostkach spółki wzrostu przekraczającego 10% rok do roku. Wynikiem tego ma być większe zapotrzebowanie na urządzenia przeznaczone do pracy zdalnej i wirtualnej rozrywki.

źródło: WNP

Zobacz również

Dostępne nowe wydanie
Pobierz bezpłatnie