Foxconn przygotowuje się do wejścia na rynek pojazdów EV

| Gospodarka Projektowanie i badania

Dostawca EMS Foxconn Electronics zamierza wykorzystać produkcję samochodowych komponentów i powiązanych z tym sektorem klientów, aby wejść na rynek pojazdów elektrycznych. CEO Liu Young-way podczas spotkania inwestorów powiedział, że produkcja komponentów motoryzacyjnych i związane z nią zarządzanie łańcuchem dostaw stanowią potencjalną formę konkurencyjności w sektorze pojazdów EV. Foxconn może wnieść znaczący wkład w standaryzację i modularyzację części samochodowych, zwłaszcza dla architektury elektronicznej i elektroenergetycznej.

Foxconn przygotowuje się do wejścia na rynek pojazdów EV

Na początku lutego bieżącego roku Foxconn nawiązał współpracę z jednostką techniczną firmy Yulon Motor. W ramach współpracy Foxconn chce wykorzystać pozycję rynkową firmy w celu opracowania platformy do projektowania samochodów elektrycznych wyposażonych w standardowe moduły. W tym samym celu Foxconn w styczniu zawarł umowę z firmą Fiat Chrysler Automobiles.

Tajwańskie przedsiębiorstwo będzie uczestniczyło w opracowywaniu podwozi, w celu przyspieszenia standaryzacji modułów. Foxconn jednak nie będzie produkował samochodów. Ponadto firma zamierza opracować pakiety akumulatorów i silniki elektryczne do pojazdów EV. Liu Young-way wskazuje, że Foxconn planuje wprowadzić swoje rozwiązania do samochodów hybrydowych w roku 2021, a do pojazdów elektrycznych w 2022.

źródło: DigiTimes

Zobacz również