Foxconn i Yulon utworzą spółkę joint venture dla rozwoju EV

| Gospodarka Aktualności

Grupa technologiczna Foxconn zrobiła krok naprzód w kształtowaniu swojego przedsięwzięcia związanego z produkcją pojazdów EV - plan utworzenia spółki joint venture z Hua-chuang Automobile Information Technical Center (HCAITC) nabrał tempa na początku tego tygodnia. Tajwański Yulon Motor 3 września ogłosił kwotę aktywów technologicznych i sprzętowych w wysokości 7,632 mld NT (260,07 mln dolarów), które jej spółka zależna HCAITC przekaże jednostce joint venture z udziałem Foxconna.

Foxconn i Yulon utworzą spółkę joint venture dla rozwoju EV

Według obserwatorów nowe partnerstwo pomoże firmie Foxconn wykorzystać rynek pojazdów elektrycznych i zrealizować plan wygenerowania do 2025 roku przychodów w wysokości 1 bln NT z sektorów EV i systemów autonomicznej jazdy.

Ponieważ HCAITC zajmowało się kontraktowymi dostawami części motoryzacyjnych dla międzynarodowych producentów samochodów, nowe JV pomoże Foxconnowi w łatwym dołączaniu do łańcuchów dostaw pierwszorzędowych producentów i dostawców komponentów, w tym niemieckiego Boscha i Continentala. Obserwatorzy wskazują, że Foxconn utrzymuje bliskie relacje biznesowe z Fiatem Chryslerem, FCA-PSA i chińskimi markami samochodów.

Obserwatorzy twierdzą, że Foxconn może skoncentrować swoje początkowe prace nad rozwojem pojazdów elektrycznych i autonomicznych typu AGV (Automated Guided Vehicles) i ARM (Autonomous Mobile Robots), które są obecnie wykorzystywane w zakładach na całym świecie.

źródło: Digitimes

Zobacz również