Akumulatory LFP coraz częściej stosowane w pojazdach EV

W 2021 roku liczba wykorzystanych na świecie akumulatorów typu LFP (litowo-żelazowo-fosforanowych) do pojazdów elektrycznych przewyższy ilość obecnie stosowanych ogniw litowych. Chińscy producenci coraz częściej wykorzystują akumulatory LFP. Przykładowo BYD instaluje je w samochodach EV, firma Wuling Hongguang wdrożył je do swojego kompaktowego modelu EV Mini. Większość Tesli Model 3 produkowanych w Chinach jest wyposażona w akumulatory LFP.

Posłuchaj
00:00

Pozostali chińscy dostawcy i producenci pojazdów elektrycznych, w tym Roewe, Xiaopeng Motors Technology, Chang'an Automobile, JAC Volkswagen Automotive i Dongfeng Motor, również są gotowi pójść w ich ślady. Odsetek nowych pojazdów elektrycznych wyposażonych w baterie LFP i akumulatory litowe w Chinach w 2017 roku wyniósł odpowiednio 70% i 30% . Chińska polityka dotacji w 2019 roku przyczyniła się do zmiany tych wskaźników odpowiednio do 30% i 70%.

Źródło: Digitimes

Powiązane treści
UE dofinansuje producentów baterii kwotą 3,5 mld dolarów
Delta dostarczy akumulatory LFP dla fabryki TSMC
Foxconn i Yulon utworzą spółkę joint venture dla rozwoju EV
Rosną koszty materiałów do akumulatorów LFP
Do 2027 roku rynek akumulatorów li-ion przekroczy 129 mld dolarów
Stacje wymiany akumulatorów zamiast punktów ładowania
Polska liderem produkcji akumulatorów
Czy zabraknie baterii?
BYD opracował ogniwa typu blade w technologii fosforanu litowo-żelazowego
Foxconn opracowuje akumulatory do pojazdów elektrycznych
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Mikrokontrolery i IoT
Mouser Electronics rozszerza ofertę IoT – globalna umowa dystrybucyjna z Telit Cinterion
Produkcja elektroniki
Materiały szklane do produkcji półprzewodników zmieniają przyszłość urządzeń, procesów i łańcuchów dostaw
Komponenty
CBTG Technologie nawiązuje współpracę z Etron - nowe możliwości dla projektantów elektroniki
PCB
EUROCIRCUITS wspiera MAD Formula Team - niezawodna elektronika w ekstremalnych warunkach Formula Student
Produkcja elektroniki
Rochester Electronics wesprze przedłużanie cyklu życia procesorów NXP
Mikrokontrolery i IoT
Advantech i Axelera AI rozszerzają partnerstwo w obszarze akceleratorów AI dla systemów embedded
Zobacz więcej z tagiem: Aktualności
Informacje z firm
Grupa RENEX na 18. Ogólnopolskim Zjeździe Firm Rodzinnych U-RODZINY 2025
Informacje z firm
F&S BONDTEC zdobywa 2 miejsce w konkursie Productronica Innovation Award 2025
Informacje z firm
Elhurt wspiera lokalną społeczność oraz inicjatywy charytatywne

Bonding optyczny made in Poland

W świecie nowoczesnych wyświetlaczy detale mają znaczenie. Jeden milimetr kieszeni powietrznej potrafi zadecydować o tym, czy obraz na ekranie będzie zachwycał kontrastem i głębią, czy zniknie pod warstwą refleksów. Dlatego właśnie bonding optyczny – precyzyjne łączenie wyświetlacza z panelem dotykowym lub szybą ochronną – stał się symbolem jakości w projektowaniu interfejsów użytkownika. A w Polsce liderem tej technologii jest firma QWERTY Sp. z o.o., jedyny krajowy producent, który wykonuje bonding we własnej fabryce, bez podzlecania procesów za granicę.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów