Foxconn opracowuje akumulatory do pojazdów elektrycznych

| Gospodarka Zasilanie

Według źródeł branżowych, Foxconn Electronics opracowuje akumulatory LFP (fosforan litowo-żelazowy) i akumulatory solid-state do użytku w pojazdach elektrycznych. W celu projektowania pojazdów elektrycznych, Foxconn i Hua-chuang Automotive Information Technical Center (HAITEC), podległy Yulon Motor, utworzyli spółkę joint venture Foxtron Vehicle Technologies.

Foxconn opracowuje akumulatory do pojazdów elektrycznych

Akumulatory stanowią około 30% całkowitego kosztu pojazdu elektrycznego i 50% całkowitej masy takiego pojazdu. Jeśli masa akumulatorów zostanie zmniejszona o 50%, długodystansowy przebieg samochodów elektrycznych można będzie zwiększyć o 25%. Zredukuje to również koszty produkcji akumulatorów.

Według prezesa Foxconna, Young-way Liu, firma planuje zaoferować testowe akumulatory z elektrolitem stałym już w 2021 roku, a wprowadzić je do użytku komercyjnego w roku 2024.

Wielu producentów samochodów opracowywało akumulatory solid-state samodzielnie lub we współpracy z wyspecjalizowanymi producentami akumulatorów, ale żaden z powstałych prototypów nie był do tej pory stosowany w pojazdach elektrycznych - informują źródła. SolidEnergy Systems, start-up z siedzibą w Chinach i USA, podpisał z General Motors umowę o wspólnym opracowywaniu akumulatorów solid-state do pojazdów elektrycznych, ale swoje prototypowe modele zaoferuje najwcześniej w 2023 roku.

źródło: DigiTimes

Zobacz również