Koronawirus może ograniczyć globalne wydatki na technologie o 4,1%

| Gospodarka Aktualności

Według badań przeprowadzonych przez amerykańską firmę Enterprise Technology Research (ETR) globalne firmy, których przychody zostały dotknięte przez pandemię koronawirusa, mogą obniżyć wydatki technologiczne w tym roku nawet o 4,1%. Ale taka redukcja budżetów na technologie byłaby mniejsza niż początkowo się obawiano, ponieważ wiele firm faktycznie zamierza zwiększyć wydatki, by wesprzeć tysiące pracowników, którzy teraz muszą pracować z domów.

Koronawirus może ograniczyć globalne wydatki na technologie o 4,1%

Przychody korporacji ucierpiały z powodu przerwanych łańcuchów dostaw, mniejszego popytu ze strony konsumentów i przedsiębiorstw oraz spadku wydajności w przypadku pracy w domu.

Na podstawie ankiety przeprowadzonej przez ETR wśród około 1300 dyrektorów oddziałów informatycznych i innej wyższej kadry kierowniczej ds. technologii, po epidemii nastąpi obniżenie wydatków na IT o 3,7 do 4,1%. W bieżącym roku osoby odpowiedzialne za technologie stosowane w przedsiębiorstwach przewidywały zwiększenie wydatków o 4%.

Sagar Kadakia, dyrektor ds. badań w firmie ETR, powiedział w wywiadzie dla agencji Reuters, że biorąc pod uwagę, iż pandemia spustoszyła globalną gospodarkę w związku z zamknięciem granic i zanikiem popytu konsumpcyjnego, spadek wydatków na technologie nie był tak duży, jak wielu początkowo myślało. Wynika to z faktu, że duża liczba organizacji wykazuje wzrost inwestycji w technologie z 1% do ponad 30% rocznych budżetów przeznaczanych na IT, zwiększając swoją infrastrukturę pracy z domu.

W ankiecie ETR jak dotąd około 21% organizacji wskazało wzrost wydatków z powodu Covid-19. Globalne firmy, które zgłosiły zamiar zwiększenia wydatków, pochodzą głównie z sektora opieki zdrowotnej, edukacji i finansów.

źródło: Reuters