EIH w 2020 roku wprowadzi kolorowy e-papier

| Gospodarka Optoelektronika

E Ink Holdings (EIH), dostawca rozwiązań w zakresie technologii e-papieru, obecnie pracuje nad kolorowymi wyświetlaczami tego typu przeznaczonymi dla czytników e-booków nowe generacji. Urządzenia te mają być wprowadzone na rynek w 2020 roku. Johnson Lee - prezes firmy - twierdzi, że światowy rynek czytników może ulec znacznej zmianie, kiedy partnerzy EIH wprowadzą kolorowe ekrany w Europie i Chinach.

EIH w 2020 roku wprowadzi kolorowy e-papier

Prezes EIH dodał, że rozwój technologii w zakresie kolorowego e-papieru przyniesie w tym roku pozytywne wyniki i ma być kontynuowany w roku 2020. Zdaniem Johnsona Lee firma odnotuje wzrost dostaw w zakresie rozwiązań wykorzystujących elektroniczne etykiety (ESL) o 20-30% w stosunku do roku 2019. EIH planuje również opracować kolorowe ekrany dla e-notebooków przeznaczonych do zastosowań edukacyjnych i profesjonalnych w Chinach i Japonii.

W trzecim kwartale bieżącego roku EIH odnotował zysk netto w wysokości 1,15 mld NT (37,67 mln dolarów), co oznacza kwartalny wzrost o 30% i 36,9% w porównaniu do roku ubiegłego. Zysk netto za pierwsze 3 kwartały 2019 roku wyniósł 2,47 mld NT, co stanowi wzrost o 42% w porównaniu z rokiem 2018.

źródło: DigiTimes

Zobacz również

Dostępne nowe wydanie
Pobierz bezpłatnie