EIH obserwuje wzrost popytu na e-papier pomimo pandemii

| Gospodarka Optoelektronika

Jak informuje Johnson Lee - prezes E Ink Holdings (EIH), dostawcy rozwiązań z zakresu e-papieru - jego firma odnotowała wzrost popytu na czytniki e-booków, etykiety elektroniczne (ESL), tablice informacyjne oraz inne urządzenia wyświetlające wykorzystujące technologię e-papieru, przeznaczone do zastosowań medycznych, choć rozprzestrzenianie się koronawirusa wpłynęło na jego łańcuch dostaw.

EIH obserwuje wzrost popytu na e-papier pomimo pandemii

Z powodu zakłóceń w łańcuchu dostaw EIH odnotował w lutym sekwencyjny spadek przychodów o 31,5%, do 669 milionów NT (22,1 miliona USD). Oczekując, że wznowienie zdolności produkcyjnych w fabryce modułów w Yangzhou, w Chinach wzrośnie do 90% do końca marca, prezes Lee powiedział, że sprzedaż w tym miesiącu pozostanie wrażliwa na ograniczenia zdolności produkcyjnych, ale łańcuch dostaw w kwietniu znacząco się poprawi.

Johnson Lee wskazuje, że marcowy popyt na rozwiązania dla czytników e-booków w Chinach całkowicie zrekompensuje spadki odnotowane w styczniu i lutym, ponieważ klienci złożyli pilne zamówienia w związku z obawami o niedobory podaży. Przewiduje również, że wzrosnąć może również popyt na nowo wprowadzone przez firmę kolorowe ekrany dla e-booków, z uwagi na zapotrzebowanie na pracę i naukę w domu.

Firma planuje także zwiększyć moce produkcyjne poprzez usunięcie wąskich gardeł produkcyjnych w swoim zakładzie w Linkou na Tajwanie i rozpocząć produkcję materiałów przeznaczonych do rozwiązań z zakresu e-papieru na linii LCD 2,5G w Hsinchu na Tajwanie.

Tymczasem firma ujawniła, że ​​jej przychody pochodzące z licencjonowania technologii powiązanych z LCD spadły w 2019 r. o 5% i spodziewa się, że jeszcze bardziej spadną w roku 2020, na co wpływ ma rosnąca popularność technologii AMOLED.

W 2019 r. EIH odnotował zysk netto w wysokości 3,08 mld NT przy przychodach w wysokości 13,6 mld NT.

źródło: DigiTimes