EIH rozwija technologię e-papieru

| Gospodarka Optoelektronika

Aby utrzymać pozycję lidera technologicznego, firma E Ink Holdings (EIH) realizuje ciągłe inwestycje w badania i rozwój warstw e-papierowych, materiałów, pigmentów oraz elastyczności, a także bezprzewodowego zasilania i układów sterujących sekwencjami odświeżania w e-papierach. Wydatki EIH na badania w 2020 r. pochłonęły około 16% skonsolidowanych przychodów. Firma aktywnie ubiega się o patenty dotyczące technologii e-papieru, która dla konkurentów z Chin stanowi poważną barierę.

EIH rozwija technologię e-papieru

EIH zwiększy moce produkcyjne w swojej fabryce w północnym Tajwanie, gdzie jeszcze w 2021 roku planuje zatrudnić około 400 dodatkowych pracowników. Po wprowadzeniu technologii kolorowego e-papieru E Ink Kaleido, EIH planuje dodać do kolorowych czytników e-booków funkcję pisania długopisem oraz opracować oparte na e-papierze produkty digital signage dla opieki medycznej i transportu.

E Ink Holdings odniósł korzyści ze zwiększonego światowego popytu na czytniki e-booków, e-papierowe notatniki i elektroniczne etykiety, wynikającego z pandemii koronawirusa. Jednak ponieważ globalny popyt na e-papier jest większy niż pierwotnie oczekiwano, EIH stanął w obliczu problemów z dostawami oraz podwyżkami cen komponentów i materiałów. By długoterminowo promować stosowanie e-papieru, firma sama zaabsorbowała wzrosty kosztów, nie podwyższając cen. Za rok 2020 akcjonariusze EIH otrzymali dywidendę w wysokości 2,70 NT (0,097 USD) na akcję, co stanowi 84,91% zysku netto na akcję w wysokości 3,18 NT.

źródło: DigiTimes

Zobacz również