E Ink wprowadza najnowszą generację pełnokolorowego modułu ePaper

| Gospodarka Optoelektronika

Pomysłodawca, pionier i światowy lider handlowy w technologii e-papieru, ogłosił wprowadzenie na rynek najnowszej generacji platformy Advanced Color ePaper (ACeP) - E Ink Gallery Plus. Ten w pełni kolorowy ePaper oferuje gamę kolorów rozpoznawalnych przez ludzkie oko sięgającą 60 tys., co stanowi ulepszenie w porównaniu z wcześniejszymi generacjami.

E Ink wprowadza najnowszą generację pełnokolorowego modułu ePaper

Wyświetlacz E Ink Gallery Plus przeznaczony jest do komercyjnego prezentowania informacji w pomieszczeniach, takich jak sklepy, restauracje, środki transportu, czy też w innych przestrzeniach publicznych. Obecnie 28-calowe i 25,3-calowe wyświetlacze są wykorzystywane w składzie Smart Display Metro Digital Train w metrze, w stolicy Tajwanu - Tajpej.

E Ink Gallery Plus wykorzystuje elektroniczny system atramentów z czterema pigmentami (ACeP) - cyjan, magenta, żółty i biały - dla uzyskania pełnej gamy kolorów w każdym pikselu. Współczynnik kontrastu został poprawiony o 40%, z 10 do 14, zapewniając bardziej wyraziste wrażenia wizualne. Efekt uzyskiwany na ekranie nowej generacji jest podobny do kolorowych wydruków, umożliwiając naturalnie natychmiastowe aktualizacje obrazów, w celu dostosowania ich do potrzeb promocyjnych bądź komunikacyjnych. Wyświetlacz E Ink Gallery Plus będzie dostępny dla klientów w różnych rozmiarach, w tym 13,3 cala, 25,3 cala oraz 28 cali.

E Ink Gallery Plus kierowany będzie w szczególności na rynek digital signage. Celem jest zastąpienie w reklamach komercyjnych i informacjach publicznych jednorazowych, drukowanych plakatów oraz zmniejszenie wpływu na środowisko. Ekran E Ink Gallery Plus charakteryzuje się niskim zużyciem energii, może być zasilany energią słoneczną i jest przyjazny dla oczu.

źródło: Business Wire

Zobacz również