EIH wprowadzi wkrótce kolorowy e-papier nowej generacji

| Gospodarka Optoelektronika

E Ink Holdings (EIH) kładzie coraz większy nacisk na rozwiązania w zakresie kolorowego e-papieru. Jak poinformował prezes firmy Johnson Lee, firma planuje wprowadzenie nowej generacji Print Color Technology w 2021 r. Powiększone mają być rozmiary ekranów i rozszerzony zakres zastosowań - oprócz obecnych, takich jak elektroniczne etykiety (ESL - Electronic Shelf Labels) i czytniki e-booków, dostępne będą wyświetlacze reklamowe i identyfikatory.

EIH wprowadzi wkrótce kolorowy e-papier nowej generacji

Do końca 2020 r. EIH dziesięciokrotnie zwiększy swoje możliwości dotyczące rozwiązań w zakresie kolorowego e-papieru i prawdopodobnie w 2021 r. będzie kontynuował ten rozwój, spodziewając się, że zastosowanie kolorowych ekranów w czytnikach e-booków w nadchodzącym roku znacznie się upowszechni. EIH pozytywnie ocenia również perspektywy produktów ESL w drugiej połowie 2020 r., ponieważ dostawy w pierwszej połowie roku już przekroczyły całkowitą ilość wysłaną w roku ubiegłym. Prezes Johnson Lee ocenia, że dostawy produktów ESL wzrosną w 2021 r. o 20-30%. Firma będzie również kontynuować rozwój rozwiązań monochromatycznych, wykorzystując ich przewagę kosztową i planując opracowanie rozwiązań elastycznych.

W pierwszej połowie 2020 r. E Ink Holdings odnotował wzrost zysku netto o 33% w porównaniu z rokiem ubiegłym, do 1,76 mld NT (59,93 mln dolarów). Przychody w pierwszym półroczu wzrosły o 2% do 6,65 mld NT. EPS za okres styczeń-czerwiec wyniósł 1,55 NT, w porównaniu z 1,16 NT rok temu.

źródło: DigiTimes

Zobacz również