Nuclera kupuje należącą do E Ink jednostkę zajmującą się mikrofluidyką

| Gospodarka Aktualności

Brytyjska firma biotechnologiczna Nuclera ogłosiła przejęcie zajmującej się mikrofluidyką jednostki tajwańskiego E Ink Holdings (EIH), by utworzyć amerykańską spółkę zależną. Połączenie technologii obu firm umożliwi zbudowanie "biodrukarki" białek i genów, użytecznej dla naukowców zajmujących się zdrowiem, rolnictwem i innymi dziedzinami o znaczeniu globalnym.

Nuclera kupuje należącą do E Ink jednostkę zajmującą się mikrofluidyką

W ramach strategicznego partnerstwa Nuclera współpracuje z EIH od 2018 roku, mając na celu wdrażanie własnych technologii syntezy biopolimerów w cyfrowych urządzeniach mikroprzepływowych EIH. Zdaniem Nuclery, połączenie syntezy biopolimerów oraz cyfrowego sterowania mikrokroplami umożliwi bardzo szybkie, biologiczne drukowanie białek i genów przy pomocy urządzenia stacjonarnego. Rezultatem współpracy będzie biodrukarka, która zapewni bezprecedensowy dostęp do biologii. Komercjalizacja spodziewana jest w już 2022 roku.

W transakcji EIH wniesie własność intelektualną, sprzęt oraz wysoce wyspecjalizowanych naukowców i inżynierów. EIH stanie się jednocześnie największym strategicznym udziałowcem Nuclery. Powstała w USA spółka zależna Nuclery będzie zlokalizowana w E Ink Innovation Center w Billerica, w stanie Massachusetts, w niewielkiej odległości od rozwijającego się biotechnologicznego huba w Cambridge. EIH będzie strategicznym dostawcą kluczowych elementów elektronicznych do bioprintera Nuclery.

źródło: DigiTimes

Zobacz również