Kolorowe czytniki e-booków mają zadebiutować w 2020 roku

| Gospodarka Optoelektronika

Jak podają źródła związane z dostawcą rozwiązań e-papierowych E Ink Holdings (EIH), w Europie i w Chinach planowane jest wprowadzenie do sprzedaży w 2020 r. kolorowych czytniki e-booków. Sprzedawcy liczą na objęcie części rynku zdominowanej przez modele monochromatyczne.

Kolorowe czytniki e-booków mają zadebiutować w 2020 roku

EIH ukończył opracowywanie kolorowego e-papieru opartego na CFA (Color Filter Array) dla czytników e-booków i obecnie jest w fazie projektowania ekranów takich czytników dla klientów z Europy i Chin. Ich dostawy mają się rozpocząć w 2020 r. Według źródeł, dotychczas dostarczane przez EIH czytnikowe rozwiązania sięgają około 10 mln sztuk rocznie.

Zainteresowani kolorowymi ekranami główni dostawcy czytników e-booków w Europie to PocketBook, Kobo, Tolino i Bookeen, a główne marki w Chinach to Onyx, DJ.com i Zhangyue. Amerykańskie firmy Amazon i Barnes & Noble nie zdecydowały się jeszcze na wejście na rynek kolorowych czytników e-booków.

Niedawno na rynek czytników wkroczyła chińska firma Xiaomi, wprowadzając 6-calowy MiReader, dostępny w cenie 579 CNY (82,4 USD). Niebawem okaże się jaki będzie to miało wpływ na sytuację rynkową dotychczasowych graczy.

źródło: DigiTimes