Rynek wzmocnionych urządzeń przenośnych korzysta na popularności Androida

| Gospodarka Produkcja elektroniki

Według Technavio w latach 2019-2023 rynek mobilnego sprzętu komputerowego o dużej odporności mechanicznej wzrośnie do wartości 1,7 mld dolarów. Urządzenia, takie jak komputery przenośne i wytrzymałe tablety, wytwarzane są w trzech kategoriach wytrzymałości - semi-rugged, fully-rugged i ultra-rugged - i kierowane na rynek przemysłowy, wojskowy i komercyjny.

Rynek wzmocnionych urządzeń przenośnych korzysta na popularności Androida

Sprzęt o wzmocnionej konstrukcji jest używany w produkcji, transporcie i logistyce, a także handlu detalicznym i hotelarstwie oraz służbach ratunkowych, a czołowe firmy tego sektora to między innymi Datalogic, Handheld Group, Honeywell, Panasonic i Zebra Technologies.

Wzrost rynku w kolejnych latach napędzany będzie przez rosnące preferencje klientów w stosunku do urządzeń z systemem Android. Popularność wytrzymałych urządzeń przenośnych, takich jak mobilne komputery z Androidem czy urządzenia PDA i tablety, rośnie, ponieważ platforma Android oferuje lepszy interfejs użytkownika w porównaniu do systemu Windows, a produkty te integrują wiele czujników z technologiami komunikacyjnymi.

Sprzęt tego typu udostępnia także gotowe kontrolki interfejsu użytkownika i standardowe obiekty do tworzenia graficznego interfejsu użytkownika wykorzystywanego w aplikacjach. Zmusza to producentów wytrzymałych urządzeń do wprowadzania produktów zbudowanych na platformie Android. W efekcie tych procesów wskaźnik CAGR wzrostu rynku urządzeń przenośnych w latach 2019-2023 osiągnąć ma poziom 8%.

Zobacz również