Branża dostawców IP do pamięci nieulotnych w stagnacji

Rynek dostawców własności intelektualnej w zakresie nieulotnych pamięci w 2008 r. skurczył się o 6,3% do 23 mln dolarów, jak podaje firma analityczna Gartner. Mimo że bieżący rok zakończy się na plusie, wzrost o 3% nie pozwoli na uzyskanie poziomów z 2007 r.

Posłuchaj
00:00

W dłuższej perspektywie, nawet pomimo większej aktywności w zakresie projektowania układów w najnowszych technologiach, tempo wzrostu nie przekroczy 3% rocznie przynajmniej do 2013 r. Zdaniem analityków, powodem tego jest fakt, że średnie ceny za megabajt pamięci będą maleć w tempie niewiele mniejszym niż wzrost dostaw.

Dodatkowo, raport stwierdza, że na rynku pojawią się alternatywne technologie wobec ograniczonych możliwości skalowania struktur CMOS typu floating gate (z bramką zawieszoną w warstwie Si2). Niemniej jednak przez najbliższe lata rynek pamięci flash będzie wzrastał, i to pomimo ograniczeń i pojawienia się alternatywnych technologii jak układy typu antifuse.

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Produkcja elektroniki
Branża motoryzacyjna coraz mocniej odczuwa niedobory pamięci
Komunikacja
Warszawa siedzibą nowego centrum ESA. Ośrodek wesprze sektor kosmiczny, bezpieczeństwo i technologie dual-use
Produkcja elektroniki
Intel zainwestuje 5 mld euro w rozbudowę produkcji półprzewodników w Irlandii
Komponenty
Apple zwiększy zamówienia w Broadcom. Umowa obejmie produkcję ponad 15 mld chipów w USA
Komponenty
Mouser Electronics wyróżniony przez producentów komponentów ponad 25 nagrodami
Zasilanie
Trina Storage i OX2 umacniają partnerstwo - w Szwecji powstanie nowy wielkoskalowy magazyn energii
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Automatyczny import
Monitoring stanu łopat turbin wiatrowych: system BLADEcontrol w praktyce
Automatyczny import
Certyfikowane urządzenia Moxa: fundament cyberbezpieczeństwa w sieciach OT
Automatyczny import
Precyzyjna automatyzacja wymiany palet: Moduły NSA plus i ich następcy

Mikrokontrolery PIC32CM PL10 - wydajność 32-bitowego rdzenia Arm Cortex-M0+ i odporność na zakłócenia w projektach 5 V

Firma Microchip Technology prezentuje nową rodzinę mikrokontrolerów (MCU) PIC32CM PL10, która wprowadza wydajność 32-bitowych rdzeni Arm® Cortex®-M0+ do systemów zasilanych napięciem 5 V. Dzięki zgodności wyprowadzeń z 8-bitowymi rodzinami układów AVR® Dx, nowa seria stanowi doskonałą propozycję dla inżynierów poszukujących łatwej ścieżki migracji z architektury 8-bitowej na 32-bitową, pozbawionej konieczności poważnego przebudowywania układów zasilania na płycie czy uczenia się od nowa obsługi układów peryferyjnych.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów