Za miesiąc kolejna edycja Mistrzostw Polski w Lutowaniu - Renex Soldering Championship 2019

| Gospodarka Aktualności

W dniach 10 i 11 kwietnia odbędą się Mistrzostwa Polski w Lutowaniu - Renex Soldering Championship. Jest to już czwarta edycja wydarzenia, które cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród polskich elektroników. Organizatorem, tak jak w latach ubiegłych, jest firma Renex - jedna z największych i najdłużej działających polskich firm z branży elektronicznej, w przypadku której tegoroczne zawody zbiegają się z 30-leciem jej działalności. Wydarzenie odbędzie się w nowo powstałych przestrzeniach Centrum Technologicznego Renex we Włocławku.

Za miesiąc kolejna edycja Mistrzostw Polski w Lutowaniu - Renex Soldering Championship 2019

Zawody Renex Soldering Championship mają charakter otwarty dla wszystkich chętnych niezależnie od ich doświadczenia. Rywalizować mogą zarówno amatorzy-pasjonaci, jak i profesjonaliści.

Podczas zawodów oceniana będzie przede wszystkim funkcjonalność wykonanego pakietu. Ponadto sędziowie będą brać pod uwagę jakość wykonanego montażu oraz metodykę pracy zawodnika, odwołując się do światowych standardów (IPC - A - 610 rewizja G klasa 3 - stan dopuszczalny).

W pierwszym dniu zawodów, 10 kwietnia, o tytuł Młodzieżowego Mistrza Polski w Lutowaniu rywalizować będą uczniowie i studenci szkół technicznych. Drugiego dnia o tytuł Mistrza Polski, rywalizować ze sobą będą przedstawiciele firm z przemysłu elektronicznego.

Tegoroczna edycja mistrzostw, została wzbogacona o dodatkowe, na razie jedyne w swoim rodzaju zawody - Mistrz Polski w Lutowaniu z roku 2018 - Michał Czerwiec, reprezentujący firmę Bornico, rywalizować będzie z robotem lutowniczym Reeco. Robot ten otrzymał w roku 2018, prestiżowe wyróżnienia, m.in. Dobry Wzór w kategorii Praca.

Na zwycięzców mistrzostw czekają wartościowe nagrody rzeczowe w postaci profesjonalnych urządzeń i narzędzi dla elektroników, a także nagrody pieniężne. Zdobywcy tytułu Mistrza Polski w Lutowaniu firma Renex, będąca sponsorem reprezentacji Polski, zapewni dodatkowo przygotowania do zawodów oraz pokrycie kosztów transportu i pobytu na Mistrzostwach Europy i Świata odbywających się w Monachium, w listopadzie bieżącego roku.

Zainteresowani udziałem w zawodach mogą dokonać rejestracji na stronie www.rsc.zone.

źródło: Renex