Znamy Mistrzów Polski w lutowaniu wyłonionych podczas RENEX Soldering Championship

| Gospodarka Artykuły

Trzecia edycja Mistrzostw Polski w lutowaniu, zorganizowana przez firmę RENEX we Włocławku w Browarze B, właśnie się zakończyła. Tym razem doszło do sytuacji, w której dwóch zawodników z czołówki zdobyło tę samą liczbę punktów. By rozstrzygnąć, który z nich zajmie drugie, a który trzecie miejsce, sędziowie wzięli pod uwagę czas w jakim każdy zawodników ukończył lutowanie komponentów na płytce.

Znamy Mistrzów Polski w lutowaniu wyłonionych podczas RENEX Soldering Championship

Michał Czerwiec z firmy Bornico pojedzie walczyć o tytuł Mistrza Europy podczas mistrzostw odbywających się w trakcie targów Productronica 2019. Michał Czerwiec w polskich mistrzostwach startował nie pierwszy raz. W I edycji, która odbyła się w 2016 roku, zajął trzecie miejsce. W II edycji, zorganizowanej w 2017 roku, zdobył II miejsce, ustępując wówczas Grzegorzowi Szymańczukowi, obecnemu mistrzowi Europy. W tegorocznej edycji nowy Mistrz Polski uzyskał w sumie 901 punktów, zostawiając daleko w tyle swoich rywali.

Laureaci III edycji Mistrzostw Polski w lutowaniu:
- w kategorii "Uczniowie Szkół i Uczelni":

  • I miejsce: Piotr Szczepka - Zespół Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Sosnowcu;
  • II miejsce: Dominik Borysewicz - Zespół Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Kutnie;
  • III miejsce: Bartłomiej Jękot - Zespół Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Sosnowcu.

- w kategorii "Firmy":

  • I miejsce: Michał Czerwiec - Bornico;
  • II miejsce: Grzegorz Maliszewski - Mediarecovery;
  • III miejsce: Sebastian Czop - Fideltronik.

Mistrzostwa Polski w lutowaniu odbywały się równolegle z konferencją "Przyszłość Branży Producentów Elektroniki", której organizatorem jest RENEX. Konferencja organizowana w ramach patronażowego programu REC ("Renex Electronics Conferences") objęła 2 dni spotkań i prezentacji, poświęconych dwóm tematom kluczowym: "Perspektywom rynku kosmicznego UE dla producentów systemów elektronicznych" oraz "Nowym technologiom automatyzacji produkcji, w szczególności innowacyjnym rozwiązaniom w obszarze robotyki".

Patronat Honorowy nad obiema imprezami objął Prezydent Włocławka Marek Wojtkowski.

źródło: Renex