Organizatorzy podsumowują Mistrzostwa Polski w lutowaniu - obejrzyj film

| Gospodarka Artykuły

Trzecia Edycja Mistrzostw Polski w lutowaniu, która odbyła się w dniach 18-19 kwietnia bieżącego roku wyłoniła nowych mistrzów. Michał Czerwiec z firmy Bornico będzie reprezentował nasz kraj podczas Mistrzostw Europy w lutowaniu, które odbędą się w 2019 roku podczas targów Productronica. Kto jeszcze pojedzie do Monachium okaże się podczas czwartej edycji Renex Soldering Championship.

Organizatorzy podsumowują Mistrzostwa Polski w lutowaniu - obejrzyj film

Michał Czerwiec z firmy Bornico będzie walczył o tytuł Mistrza Europy podczas zawodów odbywających się w czasie targów Productronica 2019. Pełne koszty przejazdu, zakwaterowania oraz odpowiedniego szkolenia przed samym startem pokryje sponsor i organizator Mistrzostw Polski - firma RENEX.

Warto przypomnieć, ze Michał Czerwiec w mistrzostwach Polski startował nie pierwszy raz. W pierwszej edycji w 2016 roku zajął trzecie miejsce, w edycji drugiej, zorganizowanej w 2017 roku, zdobył miejsce drugie. Ustąpił wówczas Grzegorzowi Szymańczukowi, obecnemu mistrzowi Europy. W tegorocznej polskiej edycji nowy mistrz uzyskał łącznie 901 punktów, zostawiając swoich rywali daleko w tyle.

Niedługo organizatorzy przedstawią informację o następnej, IV edycji Mistrzostw Polski w lutowaniu, która wyłoni kolejnego mistrza - drugiego reprezentanta Polski na mistrzostwach Europy.

Wydarzeniem towarzyszącym mistrzostwom była konferencja "Przyszłość Branży Producentów Elektroniki", która zgromadziła ponad 200 uczestników z Polski, Unii Europejskiej i Japonii. Przez dwa dni eksperci z najważniejszych branżowych polskich i światowych organizacji dyskutowali o perspektywach rynku kosmicznego Unii Europejskiej dla polskich przedsiębiorstw oraz o szansach i wyzwaniach związanych z najnowszymi technologiami i zastosowaniami robotyki przemysłowej.

źródło: Renex

Zobacz również