Analog Devices zyskuje w III kw.

Analog Devices odnotowało 4% wzrost sprzedaży w swoim III kw. rozliczeniowym, zakończonym 1. sierpnia. Poprawa wyników jest rezultatem zwiększenia zamówień ze strony klientów z rynku motoryzacyjnego i elektroniki konsumenckiej.

Posłuchaj
00:00

Obroty firmy Analog Devices, równe 492 mln dolarów, były jednak o 25% niższe niż w analogicznym okresie rok wcześniej. Firma uzyskała zysk netto równy 65,5 mln dolarów, o 26% więcej w ujęciu kwartalnym, jednakże jest to suma ponad połowę niższa niż sprzed roku. Marża wyniosła 54,1%, wobec 55,1% w poprzednim kwartale i 61% w 2008 r.

W ujęciu produktowym, obroty z zaangażowania na rynku konsumenckim wyniosły 102,3 mln dolarów natomiast na przemysłowym 252,1 mln, co w obydwu przypadkach oznacza wzrost kwartalny. W przypadku rynku przemysłowego, podaż jest nadal poniżej popytu, natomiast dystrybutorzy działający w segmencie konsumenckim zaczynają uzupełniać zapasy w oczekiwaniu na wzrost koniunktury pod koniec roku. Spadek odnotowano w segmencie komunikacyjnym i komputerowym.

W obecnym kwartale firma spodziewa się uzyskać obroty w zakresie 510-530 mln dolarów i poprawić rentowność, uzyskując marże na poziomie 55%. Zdaniem przedstawicieli Analog Devices, wartość zamówień w pierwszych tygodniach nowego kwartału utrzymuje się na stabilnym poziomie.

Powiązane treści
Mouser i ADI zawarły globalną umowę dystrybucyjną
Analog Devices i Richardson podpisali umowę o dystrybucji układów w.cz.
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Projektowanie i badania
SPIE umacnia pozycję w Europie Środkowej dzięki akwizycji czeskiej firmy BLOCK Group
Optoelektronika
W stronę bezpieczeństwa, energooszczędności i koncepcji "smart spaces" - Lena Lighting zmodernizuje oświetlenie w gminie Łęczna
Projektowanie i badania
Optymalizacja procesów projektowych dzięki szablonom w Altium Designer - webinar
Zasilanie
Recykling akumulatorów litowo-jonowych
Pomiary
Wielofunkcyjny miernik parametrów sieci RMM-483-10-R jako element systemów zarządzania energią
Projektowanie i badania
Creotech Instruments z historycznym rekordem w 2025 roku: 370% wzrostu przychodów i przełomowe misje kosmiczne
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Kwiecień 2026
Targi krajowe
Targi Euro Target Show 2026
Magazyn
Marzec 2026

Jak kompensować moc bierną w małej firmie, by płacić mniej za energię bierną?

Z reguły małej firmy nie stać na zakup automatycznego kompensatora mocy biernej. Niemniej, sytuacja nie jest bez wyjścia i w tym artykule na prostym przykładzie pokazane zostało podejście do rozwiązania problemu mocy biernej.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów