Energetycznie na Międzynarodowych Targach Poznańskich - ruszyły targi ExpoPower i GreenPower

Energetyka, elektronika i automatyzacja to motywy przewodnie wydarzeń, które rozpoczęły się wczoraj na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Grupa MTP zaprasza na spotkanie przedstawicieli przemysłu energetycznego podczas targów ExpoPower oraz branży odnawialnych źródeł energii podczas targów GreenPower. Targi potrwają do czwartku.

Posłuchaj
00:00

W ramach wydarzenia zorganizowana została przez Eneę Operator strefa, w której m.in. zaprezentowane zostały pokazy prac pod napięciem oraz pokazy ratownictwa przedmedycznego.

Moc targów i wydarzeń

Międzynarodowe Targi Energetyki ExpoPower to jedno z najważniejszych wydarzeń targowych branży energetycznej. Obok specjalistycznych ekspozycji targom towarzyszą liczne konferencje. Patronat honorowy nad targami objęło Ministerstwo Energii oraz Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii. Patronat strategiczny sprawuje Enea Operator - jedna z najważniejszych na polskim rynku spółek energetycznych.

Ekspozycja tegorocznych targów ExpoPower stanowi szeroką gamę zagadnień związanych z energetyką, elektrotechniką, oświetleniem, telekomunikacją i automatyzacją. Podczas targów ExpoPower przedstawiane są inicjatywy przedsiębiorców, instytucji samorządowych i przedstawicieli nauki, prezentujące innowacyjne rozwiązania, technologie i nowoczesne produkty z zakresu energetyki przemysłowej, automatyki, a także sterowania. Targi to także miejsce spotkań, dyskusji i wymiany doświadczeń przedstawicieli branżowych izb i stowarzyszeń.

ExpoPower odwiedzają profesjonaliści, m.in. elektrycy, energetycy, instalatorzy, technicy, projektanci, koordynatorzy ds. zamówień oraz zarządcy nieruchomościami.

- Targi umożliwiają budowanie wartościowych, biznesowych relacji z klientami, którzy przyjeżdżają do Poznania w poszukiwaniu rynkowych nowości dla sektora. Konferencje odbywające się w ramach ExpoPower to ważny głos w dyskusji o przyszłości polskiego sektora energetycznego i jego roli dla polskiej gospodarki w kontekście wyzwań krajowych i międzynarodowych - wyjaśnia Andrzej Półrolniczak, dyrektor targów ExpoPower.

Uzupełnianiem oferty wystawienniczej jest program wydarzeń towarzyszących, który w tym roku zapowiada się bardzo ciekawie. W licznych konferencjach, debatach i spotkaniach udział wezmą najważniejsi specjaliści z branży energetycznej z Polski i zagranicy. Integralną częścią targów ExpoPower stało się współorganizowane z Wojewodą Wielkopolskim oraz spółką Enea Operator "Forum Innowacyjnej Energetyki #ENERGINN 2.0". Podczas dwóch dni konferencji będzie można posłuchać ciekawych wystąpień na temat inteligentnej energii, rozwiązań smart dla dużych aglomeracji i niewielkich miasteczek. Ponadto prelegenci podzielą się wizjami dotyczącymi przyszłości energii w ogóle i zaawansowaniem prac nad tzw. energią jutra.

OZE w praktyce i dron w akcji

Równolegle z targami ExpoPower odbywają się Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej GreenPower. Targi GreenPower gromadzą wszystkie branże odnawialnych źródeł energii. Podczas targów odbywa się szereg specjalistycznych seminariów, spotkań branżowych, prezentacji nowości czy też konsultacji i porad na stoiskach eksperckich. Z kolei Poznań Drone Expo okazja do poznania najważniejszej i najbardziej aktualnej problematyka branży dronowej, uzyskania informacji o branży i jej możliwościach bezpośrednio od uznanych specjalistów i zobaczenia możliwości zastosowań dronów w praktyce. W programie także strefa pokazów, a w niej prezentacja sprzętu, pokazy niezwykłych umiejętności pilotów dronów i prezentacja "na żywo" zakresu usług wykonywanych za pomocą dronów.

Wykorzystanie dronów w walce ze smogiem to coraz bardziej popularne rozwiązanie. Tym bardziej, że na rynku pojawiają się nowe, bardziej dokładne urządzenia, a dzięki dronom możemy dotrzeć do niemal każdego miejsca bez wysiłku i zagrożenia. Takim urządzeniem może poszczycić się partner Poznań Drone Expo, firma aeroMind. W Poznaniu zobaczymy ATMON FL, peryferyjne urządzenie doczepiane do statku bezzałogowego, które pomaga m.in. w walce ze smogiem, ale także może wesprzeć strażaków w zagrożeniach chemicznych. ATMON FL, którego producentem jest polska firma Nanosens, to miniaturowe laboratorium pozwalające badać otaczającą go atmosferę, przygotowane z myślą o pracy na dronie Yuneec 520. Praktyczną prezentację możliwości tego zestawu będzie można zobaczyć właśnie podczas Poznań Drone Expo.

Źródło: Grupa MTP

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Komponenty
Sprzęt dla półprzewodników bije rekordy – AI i nowe technologie napędzają globalny rynek do 138 mld USD!
Zasilanie
Trina Storage i Stiemo zbudują w krajach bałtyckich sieć potężnych magazynów energii
Projektowanie i badania
Dania chce mieć najpotężniejszy na świecie komputer kwantowy
Elektromechanika
Dold wzmacnia międzynarodową obecność - tworzy nowy oddział sprzedaży w Polsce
Projektowanie i badania
Tranzystory diamentowe odmienią elektronikę dużej mocy
Zasilanie
Nowy standard ładowania EV: EVerged i AMPECO połączą siły, by stworzyć sieć 5000 punktów w 2 lata
Zobacz więcej z tagiem: Aktualności
Gospodarka
Portugalia potęgą w zakresie centrów danych?
Gospodarka
Globalny rynek smartfonów stoi w obliczu stagnacji
Gospodarka
Weller Tools świętuje 80 lat innowacji

Komponenty indukcyjne

Podzespoły indukcyjne determinują osiągi urządzeń z zakresu konwersji mocy, a więc dążenie do minimalizacji strat energii, ułatwiają miniaturyzację urządzeń, a także zapewniają zgodność z wymaganiami norm w zakresie EMC. Stąd rozwój elektromobilności, systemów energii odnawialnej, elektroniki użytkowej sprzyja znacząco temu segmentowi rynku. Zapotrzebowanie na komponenty o wysokiej jakości i stabilności płynie ponadto z aplikacji IT, telekomunikacji, energoelektroniki i oczywiście sektorów specjalnych: wojska, lotnictwa. Pozytywnym zauważalnym zjawiskiem w branży jest powolny, ale stały wzrost zainteresowania klientów rodzimą produkcją pomimo wyższych cen niż produktów azjatyckich. Natomiast paradoksalnie negatywnym zjawiskiem jest fakt, że jakość produktów azjatyckich jest coraz lepsza i jeśli stereotyp "chińskiej bylejakości" przestanie być popularny, to rodzima produkcja będzie miała problem z utrzymaniem się na rynku bez znaczących inwestycji w automatyzację i nowe technologie wykonania, kontroli jakości i pomiarów.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów