Komunikacja bezprzewodowa jak zawsze atrakcyjna

| Gospodarka Komunikacja

Chipy Wi-Fi i Bluetooth dla motoryzacji i IoT są obecnie atrakcyjną częścią biznesu dla firm półprzewodnikowych i pozwalają na wejście na nowe i perspektywiczne rynki. W ostatnich miesiącach widać wiele działań typu M&A (merge and acquisitions) na rynku komunikacji bezprzewodowej.

Komunikacja bezprzewodowa jak zawsze atrakcyjna

Kupno Cypress Semiconductors przez Infineon Technologies za 10 mld dolarów wpisuje się w tę najnowszą serię przejęć mniejszych dostawców chipów komunikacyjnych przez większych graczy. W ostatnim czasie NXP kupił od Marvella technologię łączności Wi-Fi i Bluetooth za 1,76 mld dolarów. Zdaniem NXP krok ten umożliwi zaoferowanie klientom pełnej gamy rozwiązań łączności bezprzewodowej, w tym interfejsów typu combo (a więc Wi-Fi 4, 5, 6 razem z Bluetooth/BLE) wraz z flagowymi platformami komputerowymi, w tym rodziną procesorów I.MX, Layerscape, Kinetis, LPC i nowo wprowadzonym układem RT dla rynków przemysłowych i IoT, motoryzacyjnych i komunikacyjnych.

Wcześniej Nvidia nabyła dostawcę scalonych rozwiązań sieciowych Mellanox Technologies za 6,9 mld dolarów.  Kolejnym dowodem popierającym taką tezę jest przejęcie przez ON Semiconductor dostawcy chipów Wi-Fi Quantenna Communications za nieco ponad miliard.

Zobacz również