Dialog przejmuje linię produktów komunikacyjnych FCI firmy Silicon Motion

| Gospodarka Produkcja elektroniki

Dialog Semiconductor kupuje od spółki Silicon Motion Technology linię produktową jednostki Mobile Communications, funkcjonującą pod marką FCI. Transakcja ma mieć wartość 45 mln dolarów w gotówce. W ramach zakupu FCI firma Dialog przejmie również 100-osobowy zespół inżynierów z siedzibą w Korei Południowej. Transakcja ma być sfinalizowana w bieżącym roku.

Dialog przejmuje linię produktów komunikacyjnych FCI firmy Silicon Motion

Krok ten następuje po sprzedaży firmie Apple, w październiku zeszłego roku, biznesu z zakresu PMIC (Power Management ICs Solutions) za kwotę 600 mln dolarów, z czego 300 mln zostanie przekazane na początku tego roku, a pozostała część w ciągu najbliższych trzech lat. Dialog dąży do dywersyfikacji po tym, jak sprzedaż dla Apple'a przekroczyła 50% jego sprzedaży całkowitej.

Marka FCI firmy Silicon Motion specjalizuje się w mobilnych układach TV SoC w standardach T-DMB i ISDB-T, z tunerami-demodulatorami RF SoC dla smartfonów, tabletów i samochodowych przenośnych urządzeń nawigacyjnych (Portable Navigation Devices - PND). Przejęcie zapewnia Dialogowi pakiet uzupełniających się produktów z zakresu łączności, który obejmuje układy Ultra-Low-Power Wi-Fi System-on-Chip and Modules, mobilne układy TV SoC oraz transceivery.

Oferta produktowa FCI została opracowana specjalnie w celu zaspokojenia wymagań zasilanych bateryjnie urządzeń IoT, które umożliwiają bezpośrednią łączność z internetowymi punktami dostępowymi (Access Points - AP), jednocześnie zapewniając bezpieczeństwo na poziomie bankowym. Pełen pakiet oprogramowania wraz z projektami referencyjnymi "pod klucz" i platformami ewaluacyjnymi zapewnia kompletne rozwiązanie systemowe low-power.

Dialog specjalizuje się w technologiach low-power i zyskał pozycję lidera w zakresie energooszczędnych układów Bluetooth SoC i konfigurowalnych układów mixed-signal (Configurable Mixed-Signal IC - CMIC) w różnych zastosowaniach IoT. Do tej pory Dialog dostarczył ponad 250 mln jednostek Bluetooth low energy SoC dla aplikacji IoT.

Jednostka Mobile Communications firmy Silicon Motion odnotowała w 2018 r. około 30 mln dolarów przychodów ze wszystkich obecnych linii produktowych. Sprzedaż generowana była przede wszystkim w ramach rozwiązań Mobile TV SoC. Nowa linia produktów Wi-Fi uzyskała pełną certyfikację Wi-Fi i przeszła wszystkie testy interoperacyjności z szeroką gamą routerów.

Kilku światowej klasy klientów już włączyło do swoich produktów zarówno układy Wi-Fi SoC, jak i kompletne moduły Wi-Fi, co stanowi doskonałą podstawę przyszłego wzrostu przychodów. Poza obecnymi liniami produktowymi, przejęcie zapewnia także firmie Dialog szeroką gamę nowych technologii i możliwości inżynieryjnych z rozległym doświadczeniem w dziedzinie bezprzewodowej komunikacji RF dla komórkowych sieci 4G i 5G.

źródło: Electronics Weekly