Dialog i TDK integrują swoje technologie w celu utworzenia nowego systemu zasilania

| Gospodarka Zasilanie

Dialog Semiconductor i TDK integrują technologię GreenPAK firmy Dialog z urządzeniami energetycznymi µPOL opracowanymi przez TDK, w celu stworzenia pierwszego na świecie zintegrowanego systemu sekwencjonowania mocy. Tradycyjne rozwiązania dostępne obecnie na rynku wymagają szerokiej gamy komponentów, co zmniejsza dostępność miejsca na płycie, wpływa na niezawodność systemu i zwiększa koszty produkcji.

Dialog i TDK integrują swoje technologie w celu utworzenia nowego systemu zasilania

Połączenie skalowalnej, elastycznej technologii GreenPAK firmy Dialog z modułami mocy o dużej gęstości firmy TDK zmniejsza liczbę wymaganych komponentów i zapewnia bardziej kompaktowe, niezawodne i solidne rozwiązanie do zasilania zaawansowanych wbudowanych aplikacji przemysłowych, IoT i 5G.

Technologia GreenPAK firmy Dialog skraca czas realizacji produkcji do zaledwie czterech do sześciu tygodni. Rozwiązanie µPOL wykorzystuje zaawansowane techniki pakowania, takie jak osadzenie półprzewodników w podłożu (SESUB), do spójnej integracji chipu 3D w mniejszym rozmiarze.

Ta integracja pozwala TDK zapewnić wyższą gęstość mocy i łatwość użytkowania przy zachowaniu niskich kosztów w porównaniu z tym, co jest obecnie dostępne. Na przykład moduł mocy TDK FS1406 6A o wymiarach 3,3 mm x 3,3 mm x 1,5 mm może dostarczyć 15 W, co daje 4-krotnie wyższą gęstość prądu niż w przypadku najbliższego konkurenta.

źródło: Electronics Weekly

Zobacz również