Conrad Electronic i TDK-Lambda poszerzają współpracę

| Gospodarka Aktualności

Conrad Electronic wzmacnia strategiczne partnerstwo z firmą TDK-Lambda w dziedzinie przetwornic DC-DC. Celem jest rozwinięcie oferty TDK-Lambda, przy jednoczesnym poszerzeniu istniejącego portfolio przetwornic DC-DC.

Conrad Electronic i TDK-Lambda poszerzają współpracę

Poszerzone portfolio produktów w zakresie przetwornic DC-DC obejmuje na przykład moduły CCG z szerokopasmowym wejściem i wysoką wydajnością. Dzięki metalowej obudowie są one całkowicie ekranowane i dlatego szczególnie nadają się do zastosowań w urządzeniach teleinformatycznych, nadawczych i zasilanych bateryjnie. Zakres napięcia wejściowego wynosi 9-36 V DC lub 28-76 V DC, a napięcie wyjściowe to 3,3, 5, 12 +/-12, 15, +/-15 V DC, 24 lub 30 V przy prądach do 4 A, przy czym napięcie wyjściowe można regulować o +/-20 %.

Przetwornice DC-DC i3A oraz i6A są teraz również częścią oferty produktów Conrad. Są one odpowiednie m.in. do odgałęzienia dodatkowych napięć o wysokim prądzie znamionowym ze standardowych zasilaczy 12, 24, 36 lub 48 V. Wysoka sprawność 98% i minimalne straty ciepła sprawiają, że są one popularne w zastosowaniach z zakresu medycyny, telekomunikacji, przemysłu oraz techniki badawczo-pomiarowej. Zachowanie sterowania jest zoptymalizowane pod kątem dynamicznych zmian prądu, co oznacza, że zastosowanie przetwornic DC i3A i i6A często eliminuje konieczność stosowania zewnętrznych kondensatorów.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z zawarcia tej strategicznej współpracy z wiodącym na świecie producentem, jakim jest TDK-Lambda. To kolejny krok w naszej bliskiej, udanej współpracy i potwierdzenie naszej wiedzy i dobrych wyników w handlu elektronicznym. Deweloperzy i kupujący odniosą teraz korzyści w perspektywie krótko-, średnio- i długoterminowej z rozszerzonej oferty przetwornic DC-DC firmy TDK-Lambda i będą mogli znaleźć optymalne rozwiązanie dla swojego zastosowania - mówił Kilian Braun, Product Manager w firmie Conrad Electronic.

Więcej informacji na temat oferty przetwornic DC-DC można znaleźć na stronie Conrad Sourcing Platform.

źródło: Conrad Electronic