TDK przejmuje producenta czujników ultradźwiękowych - Chirp Microsystems

| Gospodarka

Firmy TDK oraz Chirp Microsystems osiągnęły porozumienie, na mocy którego kalifornijska spółka mająca siedzibę w Berkeley stanie się spółką całkowicie zależną od TDK. Chirp dostarcza wysokowydajne rozwiązania w zakresie ultradźwiękowej detekcji 3D, dzięki którym TDK chce udoskonalić swoje technologie. Japoński nabywca spodziewa się sfinalizowania transakcji w ciągu najbliższych dni.

TDK przejmuje producenta czujników ultradźwiękowych - Chirp Microsystems

TDK chce być liderem na rynku ultradźwiękowych czujników i rozwiązań MEMS. Chirp zajmuje się wysokowydajnymi czujnikami ultradźwiękowymi o mniejszych rozmiarach i niższym zużyciu energii w porównaniu z sensorami istniejącymi. Oprócz obszarów, takich jak smartfony, samochody, maszyny przemysłowe i inne aplikacje ICT, rozwiązania Chirp mają znaleźć szersze zastosowania, w szczególności w zakresie rzeczywistości rozszerzonej (AR) i wirtualnej (VR).

- Unikalne i wysokiej jakości technologie detekcji 3D firmy Chirp wypełnią naszą ofertę rozwiązań czujników, pozycjonując TDK jako lidera w ultradźwiękowej technologii MEMS - powiedział Noboru Saito, wiceprezes TDK i CEO Sensor Systems Business Company.

Akwizycja przyspieszy rozwój działalności firmy TDK w zakresie czujników i siłowników, zapewniając szeroki ofertę produktów, w tym czujniki ciśnienia, temperatury i prądu oraz sensory magnetyczne, co zagwarantuje firmie dalszą ekspansję na tym rynku.

źródło: Business Wire