Delta zwiększa udziały w firmie Lanner Electronics

| Gospodarka Zasilanie

Producent zasilaczy i dostawca rozwiązań do zarządzania energią Delta Electronics ujawnił, że będzie subskrybować obligacje wyemitowane w ramach oferty prywatnej przez firmę Lanner Electronics za 900 mln NT (31 mln dolarów). Delta posiada obecnie 5,73% udziałów w firmie Lanner, a nowa inwestycja prawdopodobnie uczyni ją największym udziałowcem.

Delta zwiększa udziały w firmie Lanner Electronics

Delta wskazuje, że rosnące tempo rozwoju segmentu IoT sprawia, że ​​przetwarzanie brzegowe i bezpieczeństwo informacji w sieci stają się coraz ważniejsze. Ponieważ Lanner ma możliwości technologiczne w zakresie bezpieczeństwa informacji w sieci i przetwarzania brzegowego, producent urządzeń do przetwarzania energii ma nadzieję na stworzenie synergii poprzez strategiczną współpracę z Lanner w zakresie badań i rozwoju, produkcji, marketingu i sprzedaży.

Dzięki współpracy z partnerami technologicznymi Lanner oferuje rozwiązania sprzętowe typu white-box stosowane w sieciach SD-WAN (Software-Defined networking in a Wide Area Network) i NFV (Network Function Virtualization) oraz uzyskał pozwolenie od 20 operatorów telekomunikacyjnych na całym świecie, takich jak Verizon , aby wdrożyć ponad 200 tys. stacji SD-WAN do użytku korporacyjnego.

W październiku Delta odnotowała skonsolidowane przychody w wysokości 26,152 mld NT, spadając o 2,43% w ujęciu sekwencyjnym, ale rosnąc o 13,14% w porównaniu z rokiem poprzednim.

Zasilacze i powiązane komponenty odpowiadają za 58% przychodów Delty, następne są urządzenia dla infrastruktury teleinformatycznej i energetycznej - odpowiadające za 30% oraz urządzenia do automatyki przemysłowej i budynkowej - 12%.

Delta odnotowała skonsolidowane przychody w wysokości 230,205 mld NT w okresie styczeń-październik, co oznacza wzrost o 3,21% w porównaniu z rokiem poprzednim.

źródło: Digitimes