Maxlinear rezygnuje z transakcji o wartości 4 mld dolarów

| Gospodarka Aktualności

Amerykański producent chipów Maxlinear poinformował w środę 26 lipca, że zrezygnował z prawie 4-miliardowej transakcji nabycia tajwańskiej firmy Silicon Motion. Wówczas w handlu późnym popołudniem kurs jego akcji spadł o około 12%, a notowane w USA akcje tajwańskiej firmy zanotowały wzrost wartości o 25%.

Maxlinear rezygnuje z transakcji o wartości 4 mld dolarów

MaxLinear podjął decyzję o przejęciu producenta kontrolerów pamięci Silicon Motion w maju ubiegłego roku w transakcji gotówkowej i giełdowej o wartości 4 mld USD. MaxLinear miał zapłacić 93,54 USD w gotówce i około 0,4 swojego udziału za każdą amerykańską akcję depozytową (ADS) Silicon Motion, co stanowi łączną kwotę 114,34 USD za ADS.

Kontrolery pamięci służą do zarządzania danymi w układach pamięci. Większość komponentów pamięciowych flash NAND, w tym obecne i przyszłe generacje pamięci flash 3D produkowane przez firmy Kioxia, Micron Technology, Samsung, SK Hynix, Western Digital i YMTC, obsługują kontrolery Silicon Motion. Chipy pamięci NAND flash nie potrzebują zasilania do przechowywania danych i są stosowane w smartfonach, komputerach osobistych i serwerach centrów danych.

źródło: Reuters