VIA Technologies spodziewa się w 2019 roku zysku operacyjnego

| Gospodarka Aktualności

VIA Technologies, która specjalizuje się w dostarczaniu zintegrowanych chipsetów do komputerów PC, zintensyfikowała wysiłki na rzecz dywersyfikacji swojej oferty tak, by uwzględnić powstające aplikacje związane ze sztuczną inteligencją i IoT. Według obserwatorów rynku wprowadzane zmiany powinny w 2019 roku pozwolić spółce na osiągnięcie pierwszych od wielu lat zysków operacyjnych.

VIA Technologies spodziewa się w 2019 roku zysku operacyjnego

W ciągu ostatnich lat VIA zarejestrowała wzrost przychodów spoza działalności operacyjnej, między innymi dzięki rozwiązaniu sporu patentowego z ASMedia Technology oraz zyskom z opłat licencyjnych, a także dzięki sprzedaży aktywów CDMA VIA Telecom na rzecz Intela.

W 2018 roku firma odnotowała zysk netto w wysokości 68,79 mln dolarów tajwańskich (2,22 mln dolarów) przy przychodach na poziomie blisko 4,8 mld NT. Spółce udało się utrzymać rentowność w pierwszym kwartale 2019 roku, osiągając przy tym zysk netto w wysokości 12,44 mln NT.

Systemy wbudowane SoC firmy VIA znalazły zastosowanie w wielu dziedzinach, od motoryzacji, transportu publicznego, stacji benzynowych po rozrywkę. Firma wkroczyła również w segment rozwiązań dla inteligentnych miast, oferując rozwiązania AI i IoT. Wcześniej w 2019 roku VIA wprowadziła na rynek zaawansowany rejestrator jazdy VIA Mobile360 D700 - wyposażony w dwie kamery komercyjny system pojazdowego bezpieczeństwa.

źródło: DigiTimes