Targi EuroLab i CrimeLab pozwalają skutecznie dotrzeć z ofertą do pracowników laboratoriów oraz działów R&D

| Gospodarka Aktualności

Podczas 22 Targów Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab oraz 8 Międzynarodowych Targów Techniki Kryminalistycznej CrimeLab wystawcy zaprezentują kompleksową ofertę dla współczesnych laboratoriów przemysłowych oraz kryminalistycznych, a także instytucji i placówek naukowych. Targi odbędą się w Pałacu Kultury i Nauki, w Warszawie, w dniach 17-19 marca 2020 roku. Poprzednią edycję odwiedziło ponad 6200 gości z 24 krajów.

Targi EuroLab i CrimeLab pozwalają skutecznie dotrzeć z ofertą do pracowników laboratoriów oraz działów R&D

Targi EuroLab i CrimeLab od lat pokazują, że alians nauki z biznesem jest nie tylko możliwy, ale wręcz nierozłączny. To jedyne miejsce w Polsce, gdzie szerokiemu gronu potencjalnych kontrahentów można zaprezentować ofertę wyposażenia laboratoriów przemysłowych, naukowych, a także kryminalistycznych. W obu wydarzeniach uczestniczą firmy posiadające produkty, rozwiązania i technologie dla laboratoriów i działów R&D oraz zajmujące się serwisem, obsługą urządzeń, szkoleniami i doradztwem technicznym. Podczas Targów można dowiedzieć się, jak zaprojektować, zmodernizować i wyposażyć laboratorium.

EuroLab i CrimeLab to okazja, by nie tylko zobaczyć, ale często także przetestować sprzęt laboratoryjny, optyczny, kontrolno-pomiarowy, urządzenia do badań miejsca zdarzenia, dokumentowania, zabezpieczania i prezentacji materiału dowodowego. Prezentowane są tu akcesoria i aparatura analityczna, meble i elementy wyposażenia laboratoriów, substancje chemiczne, odczynniki, gazy, testy, naczynia, w tym szkło laboratoryjne, profesjonalne środki czystości i odzież ochronna.

Wystawcy przedstawią także sprzęt, systemy i technologie wspomagające monitorowanie zanieczyszczeń, analizę gleb i wód gruntowych, analizę powietrza, emisję gazów cieplarnianych. W ofercie targowej znajdą się również rozwiązania z zakresu oszczędzania energii i pozyskiwania odnawialnych źródeł energii oraz recyklingu.

Podczas ubiegłorocznych targów ofertę zaprezentowało 154 wystawców z 14 państw.

Targom towarzyszą merytoryczne szkolenia, konferencje, wykłady i seminaria. Do współtworzenia programu wydarzeń towarzyszących zostały zaproszone czołowe instytucje i ośrodki naukowe. Swoimi doświadczeniami podzielą się eksperci z Polskiego Centrum Akredytacji, Wojskowego Centrum Normalizacji, Jakości i Kodyfikacji, Instytutu Ekspertyz Sądowych im. prof. dra Jana Sehna w Krakowie, Polskiego Towarzystwa Diagnostyki Laboratoryjnej, Klubu Polskich Laboratoriów Badawczych POLLAB czy Polskiego Komitetu Normalizacyjnego.

Zakres tematyczny konferencji jest bardzo szeroki: od analizy badań diagnostyczno-laboratoryjnych i genetycznych, poprzez normy obowiązujące w laboratoriach i ich certyfikację po skomputeryzowane systemy laboratoryjne. Nowością najbliższej edycji targów będzie konferencja na temat ochrony środowiska naturalnego. Prelegenci przedstawią badania oraz nowe techniki analityczne znajdujące zastosowanie w rozwiązywaniu pojawiających się problemów ekologicznych.

Ze szczegółami programu paneli, wykładów i szkoleń można zapoznać się na stronie targów w zakładce "program".

źródło: MT Targi Polska

Zobacz również

Dostępne nowe wydanie
Pobierz bezpłatnie