Eurocircuits inwestuje 5 mln euro w europejskie fabryki PCB

| Gospodarka PCB

Eurocircuits, belgijski producent obwodów drukowanych obecny na rynku od 1991 roku, poinformował, że zainwestuje 5 mln euro w rozwój infrastruktury do wytwarzania prototypów PCB, montażu małych serii PCBA, a także oprogramowania i narzędzi online. Celem rozbudowy parku maszynowego jest zaspokojenie stale rosnącego zapotrzebowania na usługi montażu prototypów, które wzrosło z 1700 zamówień w 2018 r. do ponad 3500 w okresie styczeń-październik 2019.

Eurocircuits inwestuje 5 mln euro w europejskie fabryki PCB

Nowe maszyny Eurocircuits to m.in. 2 drukarki pasty lutowniczej, automaty pick&place, piece rozpływowe i urządzenia kontrole (SPI, X-Ray), które czterokrotnie zwiększą wydajność montażową firmy. Dla celów produkcji PCB kupiono czwarte urządzenie Ledia Direct Imaging i trzeci tester A7 flying probe.

Wspólnym mianownikiem wymienionych inwestycji jest skrócenie czasu konfiguracji maszyn przy przechodzeniu z jednego zlecenia do drugiego. Rosnąca liczba zamówień nie stanowi problemu w przypadku masowej produkcji, ponieważ mimo, że konfiguracja zajmuje dużo czasu wykonuje się ją jednokrotnie. Jednak ta długa konfiguracja stwarza wąskie gardło przy montażu prototypów i małych serii, ponieważ generalnie nie ma dwóch takich samych płytek.

Firma Eurocircuits otworzyła ponadto oddział w Wielkiej Brytanii z siedzibą w Devon, aby być bliżej tamtejszych klientów. Oprócz centrali w Mechelen w Belgii, Eurocircuits posiada zakłady produkcyjne na Węgrzech, w Niemczech i Indiach, filie sprzedaży w Niemczech, we Francji, Szwajcarii, na Węgrzech i w Anglii, a także biura handlowe we Włoszech, w Hiszpanii i Portugalii.

Na zdjęciu właściciele Eurocircuits - od lewej - Dirk Stans i Luc Smets.