Largan Precision w tym roku rozpocznie budowę dwóch nowych fabryk

| Gospodarka Optoelektronika

Producent modułów optycznych Largan Precision planuje rozpocząć budowę dwóch fabryk w pierwszej i drugiej połowie 2020 roku. CEO firmy, Lin En-ping powiedział, że w 2021 roku powstanie jeszcze trzecia fabryka. Budowa pierwszych dwóch zakładów ma zostać ukończona w 2023 roku. Do tego czasu przedsiębiorstwo nie będzie dysponowało żadnymi dodatkowymi mocami produkcyjnymi.

Largan Precision w tym roku rozpocznie budowę dwóch nowych fabryk

W związku z ograniczonymi zdolnościami produkcyjnymi firma będzie wybierać zamówienia do realizacji, dając pierwszeństwo stałym klientom i zleceniom na wysokiej klasy moduły optyczne. Largan ma 13 fabryk w środkowym Tajwanie oraz fabryki w Chinach - jedną w Suzhou i jedną w Dongguan. Ostatni wymieniony zakład specjalizuje się w produkcji soczewek szklanych.

Largan złożył w amerykańskim sądzie rejonowym we wschodnim Teksasie oskarżenie przeciwko HP oraz tajwańskim producentom soczewek optycznych - Ability Opto-Electronics Technology (AOET) i Newmax Technology, o naruszenie czterech amerykańskich patentów.

Firma powiedziała, że domniemane naruszenie praw patentowych dotyczy obiektywów kamer, w które wyposażono 15 modeli notebooków HP, przy czym głównymi dostawcami tych komponentów są AOET i Newmax.

Producent twierdzi, że na świecie uzyskał łącznie około 2,7 tys. patentów.

źródło: DigiTimes

Zobacz również