SK Hynix odnotował poważne pogorszenie wyników

W porównaniu do roku 2018, w wynikach za rok 2019 SK Hynix odnotował spadek zysku operacyjnego o 87% - do 2,71 biliona KRW (2,28 miliarda USD), skonsolidowane przychody spadły o 33% - do 26,99 bilionów KRW. Zysk netto w wysokości 2,02 bln KRW oznacza spadek również o 87%.

Posłuchaj
00:00

W czwartym kwartale 2019 r. działalność firmy SK Hynix przyniosła stratę netto w wysokości 118 mld KRW. To zmiana z zysku w wysokości 495 mld w poprzednim kwartale i prawie 3,4 bln KRW rok wcześniej. Z kolei zysk operacyjny wyniósł w tym czasie 236 mld KRW, co oznacza spadek o 50% w stosunku do kwartału trzeciego i o 95% w porównaniu z rokiem poprzednim. Przychody ze sprzedaży wyniosły w czwartym kwartale 6,93 bln KRW, co oznacza wzrost o 1% sekwencyjnie, ale spadek o 30% rocznie.

Ten 50-procentowy sekwencyjny spadek zysków operacyjnych SK Hynix przypisuje względnie niskiej rentowności linii produktowych, których odsetek zwiększono w celu zaspokojenia wzrostu popytu, a także kosztom migracji do nowych technologii. SK Hynix koncentruje się na zmianach technologii procesowej i rozwoju produktów nowej generacji, które ostatecznie pomogą firmie obniżyć koszty prowadzenia działalności. W 2020 r. SK Hynix zwiększy produkcję układów DRAM 1Ynm, jednocześnie kładąc większy nacisk na chipy LPDDR5 i inne urządzenia nowej generacji. W ciągu najbliższego roku firm zamierza rozpocząć masową produkcję układów DRAM przy użyciu nowszego procesu 1Znm.

Firma poinformowała, że chce zwiększyć możliwości produkcyjne w zakresie 96-warstwowych układów flash NAND, a także sprzedaż dysków SSD. W bieżącym roku Koreańczycy rozpoczną też masową produkcję układów 128-warstwowych.

Źródło: DigiTimes

Powiązane treści
SK Hynix wprowadza na rynek DDR5 DRAM
SK Hynix planuje wybudowanie czterech fabryk za 107 miliardów dolarów
Rynkową rywalizację rozpoczęła nowa fabryka układów NAND flash firmy Hynix
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Optoelektronika
HIKMICRO SuperScene – przełom w termowizji AI dla inspekcji budynków, rozdzielnic i PCB
Produkcja elektroniki
AMD na fali wzrostowej - rekordowy udział w przychodach z serwerów
Aktualności
Digitalizacja pola walki postępuje
Komponenty
„Superczipy” Nvidii napędzają najszybszy superkomputer w Europie
Aktualności
Mouser Electronics po raz szósty z nagrodą Amphenol za najlepszą dystrybucję cyfrową komponentów elektronicznych
Aktualności
Na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej zainstalowano pierwsze w pełni polskie urządzenie - LeopardISS
Zobacz więcej z tagiem: Aktualności
Gospodarka
Digitalizacja pola walki postępuje
Gospodarka
Mouser Electronics po raz szósty z nagrodą Amphenol za najlepszą dystrybucję cyfrową komponentów elektronicznych
Gospodarka
Na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej zainstalowano pierwsze w pełni polskie urządzenie - LeopardISS
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów