Qualcomm i BOE opracują wyświetlacz z czytnikiem linii papilarnych

| Gospodarka Optoelektronika

Qualcomm i BOE Technology ogłosiły plany nawiązania strategicznej współpracy w celu stworzenia wyświetlaczy wyposażonych w ultradźwiękowe czytniki linii papilarnych oparte o rozwiązanie Qualcomm 3D Sonic. Oczekuje się, że współpraca ta rozszerzy zakres technologii mobilnych i 5G o XR i IoT.

Qualcomm i BOE opracują wyświetlacz z czytnikiem linii papilarnych

Integracja technologii Qualcomm 3D Sonic z elastycznymi wyświetlaczami OLED firmy BOE ma na celu dostarczenie usprawnionego rozwiązania, które pozwoli producentom OEM smartfonów dostarczać unikatowe urządzenia z wykorzystaniem najcieńszego i o najwyższym poziomie bezpieczeństwa w branży rozwiązania do sprawdzania linii papilarnych.

Efektem tej współpracy jest również usprawnienie łańcucha dostaw i zmniejszenie kosztów materiałów oraz kosztów badań i rozwoju. Dzięki współpracy BOE będzie mógł oferować wyświetlacze z czytnikami linii papilarnych Qualcomma. To rozwiązanie ma być dostępne na rynku w drugiej połowie 2020 roku. Dzięki tej współpracy producenci OEM będą mieli więcej możliwości przy projektowaniu swoich urządzeń, które zostaną wyposażone w wyświetlacze OLED z technologią Qualcomm 3D Sonic.

źródło: Digitimes