Sprzedaż Logitecha wzrosła o prawie 14% - praca w domu zwiększa popyt

| Gospodarka Aktualności

Logitech International poinformował we wtorek o wzroście sprzedaży w ostatnim kwartale o 13,6%. Było to możliwe dzięki zwiększeniu liczby osób korzystających z jego produktów podczas pracy w domu z powodu kryzysu związanego z koronawirusem. Sprzedaż wzrosła do 709,2 mln dolarów, w porównaniu do 624,3 mln rok wcześniej. Logitech produkuje kamery internetowe, klawiatury, myszy oraz urządzenia i oprogramowanie do wideokonferencji.

Sprzedaż Logitecha wzrosła o prawie 14% - praca w domu zwiększa popyt

W kwartale zakończonym w marcu zysk operacyjny bez GAAP wzrósł o 23,3% do 79 milionów dolarów. Przez cały rok firma odnotowała wzrost sprzedaży o 6,7%, spełniając prognozę, podczas gdy jej roczny dochód operacyjny poza GAAP, wynoszący 387 mln dolarów, przekroczył planowany zakres, wynoszący 365-375 mln dolarów.

Firma Logitech obniżyła swoje prognozy zysków na cały najbliższy rok, aby uwzględnić zakłócenia łańcucha dostaw spowodowane pandemią Covid-19. Logitech powtórzył przy tym swoją prognozę sprzedaży. Firma zachowała również prognozy, które podała w marcu, dotyczące średniego jednocyfrowego wzrostu sprzedaży w całym roku obrachunkowym trwającym do końca marca 2021., spodziewając się wzrostu zysku operacyjnego do 380-400 mln dolarów.

źródło: Reuters

Zobacz również