Dell Technologies przekroczył szacunki analityków

| Gospodarka Aktualności

Dell Technologies przekroczył próg przychodów kwartalnych oszacowany przez analityków, dzięki silnemu popytowi na stacje robocze przeznaczone do celów biznesowych. Cena za akcję spółki wzrosła do 49,38 dolarów, czyli o 8,3%. Odpowiadający za połowę przychodu obszar konsumencki, obejmujący komputery stacjonarne, notebooki i tablety, wzrósł do 11,1 mld dolarów, czyli o 2%.

Dell Technologies przekroczył szacunki analityków

Firma wskazuje, że notebooki konsumenckie odnotowały dwucyfrowy wzrost sprzedanych jednostek i przychodów. W tym czasie mobilne stacje robocze odnotowały silny jednocyfrowy wzrost.

- W pierwszym kwartale liczba zamówień pochodzących z sektora bankowego, rządowego, medycznego i badawczego wzrosła od 15% do 20% - powiedział Jeff Clarke, dyrektor operacyjny.

Większe wydatki firm ukierunkowane na wdrożenie pracy zdalnej, a także słaby popyt w Chinach, wpłynęły na działalność Della w segmencie centrum danych. Przychody z tej jednostki spadły do poziomu 7,57 mld dolarów czyli o 8% w ciągu trzech miesięcy - licząc do 1 maja.

Według danych przygotowanych przez Refinitiv całkowite przychody Della spadły nieznacznie do 21,90 mld dolarów, ale przekroczyły szacowany próg 20,81 mld dolarów. Zysk netto spółki spadł do 143 mln dolarów, dla porównania w roku ubiegłym wynosił 293 mln dolarów. W marcu Dell odrzucił prognozę na rok obrotowy 2021 ze względu na niepewności związane z pandemią Covid 19.

źródło: Reuters

Zobacz również