Unimicron rekordowo podnosi cel inwestycyjny na 2020 rok

| Gospodarka Produkcja elektroniki

Dostawca podłoży do płytek drukowanych i układów scalonych Unimicron Technology skorygował w górę swój cel inwestycyjny na 2020 r. - do 24,07 mld NT (794,8 mln USD) - co jest wynikiem rekordowym. Rewizja nakładów inwestycyjnych ma na celu zwiększenie inwestycji w zdolności produkcyjne wysokiej klasy, głównie na Tajwanie.

Unimicron rekordowo podnosi cel inwestycyjny na 2020 rok

Dodatkowa kwota 6,89 mld NT na inwestycje Unimicrona została zapisana na podstawie ostatniej uchwały zarządu spółki. Aż 85% tegorocznych nakładów trafi do zakładów tajwańskich. Jeśli chodzi o segmenty produktowe, 90% łącznych inwestycji przeznaczone będzie na podłoża układów scalonych.

Zarząd Unimicrona zwiększył również czteroletni budżet firmy na nowy zakład w Yangmei na północy Tajwanu - do 28,5 mld NT, z wcześniej ustalonych 20 miliardów. Obiekt jest wciąż w budowie. Firma spodziewa się, że nowa fabryka będzie gotowa do produkcji na małą skalę w pierwszej połowie 2022 r. Obiekt, zaprojektowany do produkcji wysokiej jakości podłoży ABF (Ajinomoto Build-up Film), udostępni dla klientów wszystkie linie produkcyjne do drugiej połowy 2024 r.

Unimicron wykorzysta również część swoich nakładów inwestycyjnych na 2020 r. do budowy dodatkowych linii wytwarzających podłoża IC w fabryce w Suzhou, w Chinach. Nowe możliwości produkcyjne mają być tam uruchomione w drugim kwartale roku 2024.

Firma prognozuje, że jej całkowite moce produkcyjne w zakresie podłoży IC wzrosną w roku 2020 o około 10%. W 2019 r. nakłady spółki wyniosły około 11 mld NT, z czego 50-55% przeznaczono na podłoża układów scalonych.

źródło: DigiTimes

Zobacz również