Unimicron Technology przeznaczy 75 mln dolarów na swoje fabryki

| Gospodarka Produkcja elektroniki

Tajwański dostawca płytek PCB i układów scalonych - Unimicron Technology - planuje w 2020 roku zainwestować łącznie około 74,9 mln dolarów w zwiększenie mocy produkcyjnych w swoich chińskich fabrykach. Firma przeznaczy 50 mln dolarów na zakład w Suzhou, w celu rozszerzenia produkcji podłoży, głównie ABF (Ajinomoto Build-up Film). Na produkcję standardowych wersji PCB i HDI (High Density Interconnect) w fabryce w Huangshi firma przeznaczy 6,9 mln dolarów, a pozostałe 18 mln dolarów zainwestuje również w tym zakładzie, w produkcję podłoży oraz obwodów HDI wysokiej klasy.

Unimicron Technology przeznaczy 75 mln dolarów na swoje fabryki

CM Lee, prezes firmy Unimicron wyjaśnił, że substraty ABF są coraz częściej potrzebne do produkcji układów scalonych przeznaczonych dla rozwijających się zastosowań w ramach technologii 5G i sztucznej inteligencji. Prezes dodał, że w 2020 roku firma nie zbuduje żadnej nowej linii produkcyjnej płytek HDI, ale dokona wymiany sprzętu na liniach obecnie działających. Jest to częściowo związane z wysokimi kosztami i obecnie niską sprzedażą obwodów tego typu.

Unimicron ogłosił, że jego przychody osiągnęły w trzecim kwartale 2019 roku nową, szczytową wartość na poziomie 22,95 mld NT (699,96 mln dolarów). Zysk netto za trzeci kwartał wzrósł o 28,4% w stosunku rocznym, osiągając 1,26 mld NT, co jest najwyższą wartością od 8 lat.

źródło: DigiTimes

Zobacz również