Światowy rynek płytek PCB HDI przekracza wartość 10 mld dolarów

| Gospodarka PCB

Zgodnie z danymi opracowanymi przez organizację Taiwan Printed Circuit Association (TPCA), w 2018 roku wartość produkcji na światowym rynku obwodów drukowanych o wysokiej gęstości (HDI) przekroczyła 10 mld dolarów, z czego na Tajwan przypada około 40% tej kwoty. Do głównych producentów tego typu płytek PCB należą takie firmy, jak Compeq Manufacturing, Tripod Technology, Unimicron Technology i Zhen Ding Technology.

Światowy rynek płytek PCB HDI przekracza wartość 10 mld dolarów

TPCA wskazała, że sprzedaż wygenerowana przez sektor smartfonów stanowiła prawie 80% ogólnej wartości produkcji tajwańskiego przemysłu HDI PCB. W związku z tym, że urządzenia mobilne są największą docelową kategorią, ten sektor płytek na Tajwanie pozostaje oligopolem, w którym tylko kilka dużych firm jest w stanie pozyskiwać zamówienia od producentów smartfonów. Jednak wiele małych i średnich przedsiębiorstw, takich jak Unitech Printed Circuit Board i Dynamic Electronics, rozwinęło swoją działalność w segmencie wysokiej klasy płytek PCB HDI do zastosowań w motoryzacji.

Organizacja twierdzi, że obecnie rynki urządzeń do noszenia i TWS stają się celem dla dostawców HDI PCB, którzy starają się wykorzystać ogromne możliwości biznesowe dzięki aplikacjom IoT. Popyt na obwody drukowane o wysokiej gęstości napędzać ma również wdrażana technologia 5G i sztuczna inteligencja.

źródło: DigiTimes

Zobacz również