Deficyt substratów ABF w tym roku pogłębi się o 25%

| Gospodarka Produkcja elektroniki

Poziom globalnej podaży substratów ABF w 2021 roku będzie niższy od popytu o co najmniej 25%. Jest to spowodowane głównie przez ograniczone moce produkcyjne i tempo ich rozbudowy. Tajwańska firma Unimicron Technology do 2022 roku nie będzie mogła zapewnić dodatkowych mocy wytwórczych w zakresie substratów ABF. Firma Kinsus Interconnect Technology do przyszłego roku nie zakończy rozbudowy swoich linii.

Deficyt substratów ABF w tym roku pogłębi się o 25%

Japońskie firmy Ibiden i Shinko Electric zamierzają w 2021 roku uruchomić dodatkowe moce produkcyjne, jednak pandemia i niskie wskaźniki wydajności w początkowych próbnych seriach mogą przeszkodzić ogólnemu wzrostowi globalnej podaży podłoży ABF. Firmy specjalizujące się w wytwarzaniu substratów ABF nie są w stanie znacząco zwiększyć zdolności produkcyjnych w krótkim okresie, głównie z powodu czasu realizacji dostaw nowego sprzętu produkcyjnego, którego terminy sięgają nawet roku. Źródła wskazują, że w obecnej sytuacji firmy te mogą jedynie zająć się poprawą wydajności istniejących linii produkcyjnych.

Oprócz obsługi głównych odbiorców za pomocą dedykowanych linii, dostawcy substratów ABF nie będą mieli innego wyboru, jak tylko przyznać wyższy priorytet realizacji zamówień tym klientom, których zamówienia pozwolą na pełne wykorzystanie mocy wytwórczych zakładu.

źródło: DigiTimes

Zobacz również