Producenci chipów zapewnią terminowe dostawy dla Apple'a

| Gospodarka Optoelektronika

Producenci chipów miniLED dla nowego modelu MacBooka Pro firmy Apple poinformowali, że terminy ich dostaw zostaną dotrzymane pomimo pogłębiającego się deficytu na rynku półprzewodników. Źródła wskazują, że Apple prawdopodobnie zaprezentuje serię MacBooków Pro z podświetleniem miniLED w październiku lub listopadzie tego roku. Szacowana sprzedaż nowych urządzeń w tym roku osiągnąć ma prawie 4 mln sztuk.

Producenci chipów zapewnią terminowe dostawy dla Apple'a

W pierwszej połowie 2021 roku firma General Interface Solution (GIS), jako główny dostawca chipów miniLED do 12,9-calowego iPada Pro oraz 14- i 16-calowego MacBooka Pro, zainwestowała 5 mld dolarów tajwańskich (179 mln dolarów) w zwiększenie mocy produkcyjnych linii modułów dotykowych dla tabletów w fabryce zlokalizowanej w Chengdu, w Chinach. GIS zainwestuje również 3 mld NT w zwiększenie zdolności produkcyjnej w zakresie modułów dotykowych przeznaczonych do notebooków.

GIS odnotował przychody z sierpnia w wysokości 11,593 mld NT, co oznacza spadek o 10,81% w skali miesiąca i wzrost o 8% rok do roku. W okresie styczeń-sierpień firma wygenerowała przychody w wysokości 85,935 mld NT, co przekłada się na wzrost o 11,32% rok do roku.

Epistar, jeden z głównych dostawców chipów miniLED do 12,9-calowego iPada Pro oraz 14- i 16-calowego MacBooka Pro, odnotował w sierpniu przychody w wysokości 2,218 mld NT, co oznacza wzrost o 8,62% w porównaniu z poprzednim kwartałem i 110,10% rok do roku. W okresie styczeń-sierpień firma uzyskała przychody łączne na poziomie 13,244 mld NT, co oznacza wzrost o 77,43% w skali roku.

Firma Lextar Electronics, dostawca modułów podświetlenia miniLED, odnotował przychody w wysokości 664,9 mln NT w sierpniu, co oznacza spadek o 1,51% kwartalnie i wzrost o 8,60% rok do roku.

źródło: Digitimes

Zobacz również