Czerwcowa sprzedaż półprzewodników wzrosła o 5%

| Gospodarka Produkcja elektroniki

Według SIA globalny sektor przemysłu półprzewodnikowego odnotował w czerwcu sprzedaż na poziomie 34,5 mld dolarów, co oznacza wzrost o 5,1% rok do roku i spadek o 0,3 w ujęciu sekwencyjnym. W drugim kwartale tego roku sprzedaż w tym segmencie wyniosła 103,6 mld dolarów, co oznacza kwartalny spadek o 0,9%, ale w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego - wzrost o 5,1%.

Czerwcowa sprzedaż półprzewodników wzrosła o 5%

- Sprzedaż półprzewodników w drugim kwartale była mniej więcej na tym samym poziomie co w pierwszym, a światowy przemysł nadal odnotowuje wzrost dostaw rok do roku. Jednak w drugiej połowie roku utrzymuje się znaczna niepewność ze względu na trwające niekorzystne warunki makroekonomiczne - powiedział John Neuffer, prezes i CEO SIA.

John Neuffer wskazuje, że sprzedaż obu Ameryk zwiększyła się o prawie 30% w porównaniu z rokiem ubiegłym. W międzyczasie sprzedaż w Chinach wzrosła o 4,7%, a w regionie Azji i Pacyfiku o 0,4%. W Japonii sprzedaż półprzewodników spadła o 2,2%, a w Europie o 17,1%.

W ujęciu sekwencyjnym czerwcowa sprzedaż wzrosła w obu Amerykach o 3,1%, w Japoni o 1,1%, w Chinach spadła o 0,4%, w regionie Azji i Pacyfiku o 1,5% i w Europie o 6,0%

źródło: Digitimes

Zobacz również