Targi electronica 2020 będą całkowicie cyfrowe

Zarząd Messe München zdecydował się zorganizować listopadowe wydarzenie electronica 2020 jako w pełni cyfrowe. Jest to konsekwencja oświadczenia z lipca 2020 r., w którym wskazano, że tegorocznym celem będzie stworzenie imprezy w postaci hybrydowego połączenia kompaktowych targów fizycznych uzupełnionych o wydarzenia wirtualne.

Posłuchaj
00:00

Przeprowadzone po raz pierwszy w 1964 roku targi electronica to wydarzenie o zasięgu globalnym, które odbywa się co dwa lata w Monachium, w Niemczech. To główny punkt kontaktowy dla dostawców oraz nabywców komponentów i systemów elektronicznych. W 2018 r. 4-dniowa impreza odbyła się w 17 halach, przyciągając ponad 81 tys. gości ze 101 krajów.

W bieżącym roku organizatorzy byli bardzo zainteresowani zorganizowaniem imprezy zgodnie z planem, aczkolwiek w bardziej zwartej formie fizycznej, dodając większy element wirtualny. Jednak od tego czasu musieli pogodzić się z faktem, że ciągłe zmiany ograniczeń w podróżowaniu w Europie i na całym świecie, wynikające ze zmian w zakresie notowanych przypadków Covid-19, sprawiły, że zorganizowanie wydarzenia z fizycznym udziałem wystawców i gości byłoby zbyt nieprzewidywalne. Bez dużej liczby odwiedzających z całego świata elektronica 2020 straciłaby swój charakter jako wiodące na świecie targi.

- Chociaż fizyczne targi, przy pomocy naszej koncepcji bezpieczeństwa i higieny, mogłyby zostać przeprowadzone, najnowsze przepisy związane z ograniczeniami podróżowania w wielu krajach zmusiły nas do ponownego przemyślenia naszych planów. Dostosowujemy plany do tej dynamicznej sytuacji i teraz skupiamy się wyłącznie na naszym formacie wirtualnym - powiedział Falk Senger, dyrektor zarządzający Messe München.

Organizatorzy stwierdzili, że w listopadzie br. wirtualny format elektroniki 2020 zapewni branży platformę do globalnych dyskusji branżowych. Jej możliwości będą obejmować wirtualne stoiska targowe, które umożliwią wystawcom dalszą komunikację z ich międzynarodowymi klientami, a także sprzedaż produktów i rozwiązań. Dopełnieniem wirtualnego wydarzenia będzie cyfrowa konferencja i program towarzyszący. Indywidualne wykłady i dyskusje panelowe na tematy, takie jak przemysł motoryzacyjny, systemy wbudowane, IIoT, 5G, elektronika medyczna, energoelektronika i inteligentna energetyka, będą dostępne online.

Źródło: EE Times Europe

Powiązane treści
Electronica - w Monachium spotkała się światowa elektronika
Electronica jak zwykle miała rozmach
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Optoelektronika
Nowe standardy oświetlenia w Toruniu
Optoelektronika
VIGO Photonics i PCO zawarli strategiczne partnerstwo dla wzmocnienia potencjału polskiej obronności
Komunikacja
Znaczenie 5G rośnie, ale LTE pozostaje silne
Pomiary
Keysight prezentuje nowe rozwiązanie do testowania bezpieczeństwa systemów wbudowanych – premiera testbencha nowej generacji
Mikrokontrolery i IoT
Chiny stawiają na RISC-V
Zasilanie
Microchip prezentuje nowy układ zarządzania zasilaniem – MCP16701
Zobacz więcej z tagiem: Aktualności
Gospodarka
Jest nowy szef Intela
Gospodarka
W Poznaniu powstanie "Fabryka AI"
Gospodarka
HARTING napędza transformację energetyczną – technologie przyszłości na Hannover Messe 2025
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów