Grupa iliad przejmuje 100% akcji Play Communications

| Gospodarka Komunikacja

W poniedziałek 21 września 2020 roku Grupa iliad złożyła ofertę przejęcia 100% akcji spółki Play Communications SA (PCSA) - czyli ogłosiła wezwanie do zapisywania się na sprzedaż 100% pozostających w obrocie akcji właściciela 100% udziałów w P4 Sp. z o.o. (Play). W ramach powyższej oferty iliad zawarł wiążące porozumienie z dwoma głównymi udziałowcami PCSA, zapewniające przejęcie pakietu kontrolnego PCSA wynoszącego 40,2% akcji.

Grupa iliad - karta SIM

Złożona oferta zapewni Grupie iliad większościowy udział miejsc w Radzie Dyrektorów PCSA. Bazując na niezależnej opinii J.P. Morgan, Rada Dyrektorów PCSA zaakceptowała cenę zaoferowaną przez iliad oraz jednogłośnie zagłosowała za jej przyjęciem. Złożona oferta będzie wymagała teraz jedynie zgody Komisji Europejskiej.

Grupa iliad, zatrudniając 11 tys. pracowników oraz posiadając 26 mln klientów we Francji i Włoszech, jest wyróżniającym się operatorem w Europie.

- Play i iliad mają wiele wspólnego. Obie firmy weszły na ustabilizowane rynki telekomunikacji jako nowe podmioty kwestionując status quo, wprowadzając innowacyjne i proste oferty, które były w najlepszym interesie klientów. Dlatego też połączenie sił obu firm jest logicznym biznesowo ruchem. Po dokonaniu tej transakcji Play wkracza w nowy rozdział. Dokonania zespołu Play na rynku usług mobilnych są doskonałym fundamentem do dalszego rozwoju, w szczególności w segmencie stacjonarnych usług szerokopasmowych i ultraszybkich usług szerokopasmowych, co do których iliad wniesie swoje doświadczenie. Cieszymy się, że iliad wkracza na polski rynek - powiedział Thomas Reynaud, prezes zarządu Grupy iliad, komentując ofertę przejęcia pakietu kontrolnego.

źródło: Play Communications

Zobacz również