Play i Samsung przeprowadzą w Polsce testy 5G

| Gospodarka Komunikacja

Play kontynuuje rozwój infrastruktury sieciowej i we współpracy z Samsungiem testować będzie rozwiązania, które pozwolą uzyskać większą przepustowość sieci oraz wydajność stacji bazowych. Testy 4G i 5G rozpoczną się w II kwartale br. i obejmą sprawdzenie kompatybilności standardów 2G i 3G z najnowszymi technologiami. Badania laboratoryjne i testy komercyjne zostaną przeprowadzone w Warszawie.

Play i Samsung przeprowadzą w Polsce testy 5G

W ramach współpracy, Samsung dostarczy stacje bazowe obsługujące technologie 4G i 5G Massive MIMO, funkcjonujące w niskim i średnim paśmie. Oferowane rozwiązanie, dzięki obsługiwaniu technologii 4G i 5G przy użyciu jednego urządzenia, umożliwia osiągnięcie większej przepustowości i większej elastyczności w zarządzaniu siecią. To kolejna z inicjatyw podjętych przez operatora w celu rozwijania zaawansowanych technologicznie rozwiązań i wykorzystania potencjału sieci 5G.

W Polsce Play miał na koniec 2020 roku ponad 8800 stacji bazowych. Pokrywa zasięgiem 99% populacji kraju, zapewniając dostęp do usług telekomunikacyjnych ponad 15 mlm obywateli.

źródło: Play

Zobacz również