Merck zwiększy inwestycje na Tajwanie

| Gospodarka Projektowanie i badania

Firma Merck ogłosiła plan rozszerzenia zakresu inwestycji na Tajwanie. Celem jest przekształcenie zakładu w Kaohsiung na południu Tajwanu w nowe centrum badawczo-rozwojowe w zakresie technik materiałowych. Merck nie ujawnił wartości inwestycji, ale spodziewa się, że na Tajwanie udział jego zdolności produkcyjnych materiałów do osadzania warstw półprzewodnikowych w ciągu pięciu lat wyniesie 20-30% jego możliwości całkowitych, w porównaniu do 5% obecnie.

Merck zwiększy inwestycje na Tajwanie

Merck rozszerzy również swój tajwański zespół badawczo-rozwojowy i zwiększy liczbę lokalnych pracowników o 40% w ciągu pięciu lat. Obecnie na Tajwanie firma ma 10 placówek zatrudniających łącznie około 1000 pracowników.

Od 2014 roku Merck przejął kilka firm zajmujących się materiałami półprzewodnikowymi i jest w stanie dostarczać materiały na różne etapy produkcji półprzewodników. Firma opracowała technologię bezpośredniego montażu (DSA - Directed Self-Assembly), którą można zastosować do materiałów używanych do pakowania układów 3D NAND, DRAM i MPU.

źródło: DigiTimes