Foxconn umacnia współpracę z Grupą Merck w zakresie rozwoju biotechnologii

| Gospodarka Projektowanie i badania

Fundacja YongLin Healthcare Foundation, założona przez przewodniczącego Foxconn Group Terry'ego Guo, podpisała z Grupą Merck list intencyjny dotyczący utworzenia Laboratorium Innowacji H.Spectrum & Merck w celu opracowania czujników i interfejsów biologicznych oraz rozwiązań w zakresie prowadzenia biopsji, zarządzania opieką medyczną i rozwoju medycyny precyzyjnej. H.Spectrum jest platformą start-upową utrzymywaną przez fundację Terry'ego Guo.

Foxconn umacnia współpracę z Grupą Merck w zakresie rozwoju biotechnologii

Po utworzeniu grupy biznesowej zajmującej się rozwojem technologii dla ochrony zdrowia, Foxconn agresywnie inwestuje w aplikacje związane z biomedycyną, w tym zarządzanie opieką zdrowotną i monitorowanie chorób, sprzęt medyczny, zdrowotną platformę IoT, bezpieczeństwo żywności czy badania molekularne i badania DNA. Firma dokonała również wielu inwestycji za pośrednictwem YongLin.

Obserwatorzy rynku zauważają, że ponieważ Merck już od dłuższego czasu dostarcza specjalne materiały grupie Foxconn, oczekuje się, że nowe partnerstwo zwiększy zaangażowanie Foxconna w działalność biotechnologiczną.

źródło: DigiTimes

Zobacz również