Foxconn otworzy w Wisconsin fabrykę dającą 13 tysięcy nowych miejsc pracy

| Gospodarka Artykuły

Jak poinformował prezydent Donald Trump, firma Foxconn - najlepiej znana z produkcji iPhone'ów, otworzy w Wisconsin fabrykę, co może doprowadzić do powstania 13 tys. nowych miejsc pracy. Nowy zakład wytwarzać ma panele do dużych telewizorów. Biały Dom określa tę zapowiedź dowodem na dotrzymywanie przez administrację Donalda Trumpa obietnicy przywracania działalności produkcyjnej na terenie Stanów Zjednoczonych.

Foxconn otworzy w Wisconsin fabrykę dającą 13 tysięcy nowych miejsc pracy

Tajwański producent od dawna zapowiadał, że będzie rozszerzał działalność w USA. Po negocjacjach z przedstawicielami sześciu innych stanów Foxconn zdecydował się na budowę w Wisconsin i utworzenie początkowo 3000 miejsc pracy. Dzięki powstaniu nowego zakładu inwestor spodziewa się znacznych ulg podatkowych. Zdaniem Milwaukee Journal-Sentinel pakiet lokalnych, stanowych i federalnych zwolnień podatkowych może mieć wartość nawet 3 mld dolarów.

Według Bloomberga Foxconn ma w ciągu dwóch i pół roku zainwestować w zakłady w Wisconsin 10 mld dolarów. Z kolei według Detroit News producent twierdzi też, że nadal prowadzi rozmowy dotyczące budowy drugiej fabryki - w Michigan.

Jednak wielu obserwatorów ostrzega przed śmiałymi obietnicami Foxconna po tym, jak w 2013 roku upłynął termin planowanej budowy zaawansowanej technologicznie fabryki w Harrisburgu w Pensylwanii. Z informacji Washington Post wynika, że ślady niespełnionych obietnic Foxconna znaleźć można również w Brazylii, Indonezji i Wietnamie.

źródło: SiliconBeat