Foxconn zainwestuje 100 mln dolarów w badania inżynieryjne na uniwersytecie Madison

| Gospodarka Projektowanie i badania

Grupa Foxconn podpisała umowę z University of Wisconsin-Madison, na mocy której zainwestuje 100 milionów dolarów w prowadzone na uniwersytecie badania inżynieryjne i opracowywanie innowacji. Jednocześnie stworzy ramy dla naukowo-technologicznego instytutu, który będzie ściśle współpracował z zakładami firmy w południowo-wschodnim Wisconsin. Porozumienie zostało podpisane 27 sierpnia na uniwersytecie przez prezesa Foxconna, Terry'ego Gou i kanclerza uniwersytetu Rebeccę Blank.

Foxconn zainwestuje 100 mln dolarów w badania inżynieryjne na uniwersytecie Madison

Inwestycja Foxconna będzie obejmować fundusze na utworzenie nowego interdyscyplinarnego ośrodka badawczego dla znajdującego się na terenie kampusu uniwersyteckiego College of Engineering. Stworzy także Instytut Badań Naukowo-Technicznych (Foxconn Institute for Research in Science and Technology - FIRST) na terenie Wisconsin Valley Science & Technology Park w pobliżu hrabstwa Racine, gdzie Foxconn buduje dużą bazę produkcyjną wyświetlaczy.

Foxconn będzie odgrywał rolę nie tylko ważnego inwestora w Wisconsin, ale także długoterminowego partnera, który pomoże lokalnej społeczności.

Porozumienie formalizuje zaangażowanie uczelni w bycie częścią wysiłków badawczych placówki FIRST oraz zaangażowanie Foxconna w działania takie, jak badania, rekrutacja, czy tworzenie możliwości odbycia staży w laboratoriach uniwersyteckich. FIRST będzie współpracował z personelem badawczo-rozwojowym w zakresie AI, technologii wysokiej rozdzielczości 8K i technologii komunikacji bezprzewodowej 5G. Obszary potencjalnych badań FIRST mogą obejmować zaawansowane technologie dla wyświetlaczy, biochipy, półprzewodniki, układy ASIC (application-specific ICs), inteligentne budynki, inteligentną infrastrukturę i inteligentne zagospodarowanie miasta, wydajne obliczenia, szybkie sieci komunikacyjne, pamięć masową do przetwarzania w chmurze, czujniki, robotykę oraz systemy IT.

Ponadto Foxconn będzie współpracował z uniwersytetem w celu przyspieszenia badań w obszarach dotyczących zdrowia ludzkiego, takich jak genomika, komórki odpornościowe, przetwarzanie i integracja danych klinicznych oraz obrazowanie medyczne w przypadku chorób nowotworowych i pokrewnych.

źródło: DigiTimes

Zobacz również