Foxconn będzie w Indiach montował topowe iPhone'y

| Gospodarka Produkcja elektroniki

Za pośrednictwem lokalnej jednostki Foxconna już w 2019 r. Apple rozpocznie w Indiach montaż najwyższej klasy iPhone'ów. Jak informuje źródło, Foxconn będzie montował najdroższe modele, na przykład urządzenia z flagowej rodziny iPhone X, wprowadzając swój tamtejszy biznes na nowy poziom. Będzie to pierwszy przypadek wytwarzania w Indiach urządzeń Apple'a przez tę tajwańską firmę. Montaż ma być uruchomiony w zakładzie w Sriperumbudur, w południowym stanie Tamil Nadu.

Foxconn będzie w Indiach montował topowe iPhone'y

Foxconn, który produkuje już w Indiach telefony dla Xiaomi, zainwestuje w rozbudowę fabryki - m.in. w celu uruchomienia produkcji iPhone'ów - 25 miliardów rupii indyjskich, czyli około 356 milionów dolarów, powiedział agencji Reuters minister przemysłu Tamil Nadu, M C Sampath. Dodał też, że inwestycja może stworzyć aż 25 tys. miejsc pracy.

Według komentatorów planowany w Indiach montaż iPhone'ów może pomóc, zarówno firmie Apple, jak i Foxconnowi, ograniczyć wpływ wojny handlowej między Stanami Zjednoczonymi a Chinami.

Rzeczniczka Apple'a Trudy Muller odmówiła komentarza. Również Foxconn poinformował, że nie komentuje spraw związanych z obecnymi lub potencjalnymi klientami, ani z żadnym z ich produktów.

Do tej pory Apple montował w Indiach jedynie tanie modele SE i 6S, poprzez lokalną jednostkę Wistron Corp, w centrum technologicznym Bengaluru. Sprzedaż w Indiach również koncentrowała się na telefonach niższej klasy. Jak twierdzi firma badawcza Counterpoint, ponad połowa sprzedaży firmy Apple w Indiach napędzana jest przez modele starsze niż wprowadzony w 2017 roku iPhone 8.

źródło: Reuters